ساخت اولین بخاری هیزمی صنعتی

ابرت ماکسولرابرت ماکسول

هر محصول تحریریه به طور مستقل انتخاب می‌شود، اگرچه اگر چیزی را از طریق پیوندهای ما بخرید، ممکن است غرامت دریافت کنیم یا کمیسیون وابسته دریافت کنیم. رتبه‌بندی‌ها و قیمت‌ها دقیق هستند و اقلام از زمان انتشار در انبار موجود هستند.

 

اجاق چوب سوز 

تصاویر نعنا / گتی ایماژ

آیا ایده گرم کردن خانه خود با چوب را دوست دارید؟ اجاق های چوبی می توانند چیز زیبایی باشند. یاد بگیرید که آنها چه هستند و دقیقاً چگونه کار می کنند.

با تخمینی 10.1 میلیون اجاق چوب سوز در خانه های آمریکایی، آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (EPA) دستورالعمل های جدیدی را برای تنظیم این صنعت بزرگ و پایدار منتشر کرده است. تمام بخاری هیزمی جدید نباید بیش از 4.5 گرم دود در ساعت آزاد کنند تا اثرات گازهای گلخانه ای در زمستان به حداقل برسد. پیش‌بینی می‌شود این رقم در سال آینده حدود 50 درصد کاهش یابد.

 

طرح‌های مدرن اجاق‌ها مملو از نوآوری‌هایی هستند که به آن‌ها کمک می‌کند تا این استاندارد سخت‌گیرانه جدید محیطی را برآورده کنند. اگر فکر می کنید می خواهید گرمایش با چوب را امتحان کنید ، مطمئناً اجاق گاز هیزمی ارزش بررسی دارد. همه چیز را در مورد اجاق های چوب سوز و نحوه کار آنها بیاموزید، سپس خودتان تصمیم بگیرید که آیا یکی از آنها منبع گرمایی برای خانه شما است یا خیر .

 

اگر تصمیم دارید که آنها برای شما مناسب نیستند، اما هنوز هم ایده سوزاندن چوب را دوست دارید، در نظر بگیرید که یک شومینه یا بخاری بنایی در خانه خود تعبیه کنید. یا برای تجربه ای بهتر از سوزاندن چوب، روی اجاق گاز سوزان گلوله های چوبی سرمایه گذاری کنید.

 

در این صفحه

اجاق چوبی چیست؟

اجاق چوبی چگونه کار می کند؟

آیا اجاق گاز هیزمی منبع گرمای خوبی برای خانه شما است؟

چه چیزی را در اجاق چوب سوز بسوزانیم

نحوه تمیز کردن و نگهداری اجاق چوبی

اجاق چوبی چیست؟

اجاق های چوب سوز، وسایل گرمایشی مستقلی هستند که برای تولید گرمای داخل خانه از طریق احتراق چوب طراحی شده اند. اندازه ها و سبک های زیادی وجود دارد، اما اصول اولیه همیشه یکسان است.

 

SPONSORED CONTENT

 

Take your Italian recipes to the next level with meal inspiration from The Recipe…

By Bertolli

 

آتش چوب در بدن از اجاق گاز، که معمولا از فولاد یا چدن ساخته شده موجود است. آتش بدنه اجاق گاز را گرم می کند که گرما را به فضای اطراف می تاباند. دود ناشی از آتش از طریق لوله ای (به نام دودکش) که به یک دودکش منتهی می شود، ساختمان را ترک می کند .

 

اجاق چوبی چگونه کار می کند؟

تمام اجاق های چوب سوز برای ایجاد احتراق و گرما به جریان ثابت هوا متکی هستند. هوای تازه از طریق دمپرهای قابل تنظیم، معمولاً در درب اجاق گاز وارد می شود. این هوا اجازه می دهد تا چوب داخل اجاق گاز بسوزد، زیرا احتراق بدون اکسیژن امکان پذیر نیست. سپس گازهای خروجی از آتش از دودکش خارج می شود و با خیال راحت از ساختمان خارج می شود.

 

اکثر اجاق های چوبی مدرن با آجر آتش پوشیده شده اند تا بدنه فلزی خود را از گرم شدن بیش از حد محافظت کنند. بسیاری از آنها همچنین دارای تکه های خاص ورق فولادی به نام بافل در داخل جعبه آتش خود هستند. بافل ها برای کنترل و کند کردن خروج گازها از طریق دودکش طراحی شده اند و گرما را برای مدت طولانی تری حفظ می کنند و کارایی کلی را بهبود می بخشند.

 

علاوه بر دریچه‌های هوای قابل تنظیم در جلوی اکثر اجاق‌ها، بسیاری از اجاق‌ها به دمپرهای چرخشی در قسمت داخلی لوله دودکش که به دودکش منتهی می‌شود نیز مجهز هستند. دمپرهای چرخشی دیسک های مدور فلزی هستند که به دسته های بیرون زده از لوله متصل شده اند. قطر آنها کمی کمتر از داخل لوله اجاق گاز است و قابل چرخش هستند. این چرخش به کاربر اجازه می دهد سرعت خروج گازهای خروجی از ساختمان را کاهش داده یا تسریع کند و اجازه می دهد گرمای بیشتر یا کمتری حفظ شود.

 

آیا اجاق گاز هیزمی منبع گرمای خوبی برای خانه شما است؟

بستگی دارد. اجاق های هیزمی برای همه مناسب نیستند. اگر گزینه‌های گرمایش کم یا بدون تعمیر را ترجیح می‌دهید، جایی که تنها دخالت صاحب خانه تنظیم ترموستات و پرداخت قبض ماهیانه شماست ، سوزاندن چوب احتمالاً برای شما مناسب نیست.

 

از طرف دیگر، اگر شما یک روش گرمایش سنتی را دوست دارید که شامل کارهای فیزیکی (برش، شکافتن و چیدن چوب) است، داشتن یک اجاق چوبی می تواند چیز زیبایی باشد. قدیمی‌ها در نزدیکی محل زندگی من می‌گویند که هیزمی که خودتان تولید می‌کنید به جای خریدن، شما را سه بار گرم می‌کند: یک بار وقتی آن را می‌برید و می‌شکافید، یک بار وقتی آن را روی هم می‌چینید و یک بار دیگر وقتی آن را می‌سوزانید.

 

با این حال، اگر خانه شما بزرگ با تعداد زیادی اتاق بسته است، گرمای چوب بهترین انتخاب نیست. دلیلش این است که اجاق‌های چوبی فاقد مجاری برای حرکت هوای گرم در خانه هستند. به طور کلی، اجاق های چوب سوز برای خانه های کوچک تا متوسط و با مفهوم باز مناسب ترند .

 

چه چیزی را در اجاق چوب سوز بسوزانیم

استفاده صحیح از اجاق چوبی بیشتر است و سپس آن را با چوب پر کنید و دور شوید. گونه و رطوبت چوب خود را عملکرد اجاق گاز خود را در راه بزرگ را تحت تاثیر قرار.

 

تمام هیزم ها باید حداقل برای چند ماه پس از بریدن و شکافتن، قبل از اینکه بخواهید آن را بسوزانید، در محلی با تهویه مناسب روی هم چیده شوند. این به چوب فرصت خشک شدن می دهد و احتراق را بسیار تمیزتر و کارآمدتر می کند.

 

چوب‌های سخت مانند بلوط، افرا، توس و خاکستر بیشترین گرما را فراهم می‌کنند، بنابراین اگر در جایی زندگی می‌کنید که زمستان‌های بسیار سردی دارد،  از این نوع چوب استفاده کنید. چوب‌های نرمی مانند کاج و صنوبر به دلیل وجود روغن‌های طبیعی در الیاف، گرمای زیادی نمی‌دهند یا به تمیزی نمی‌سوزانند، اما برخی از مردم آن‌ها را برای سوزاندن پاییز و بهار زمانی که هوا به اندازه کافی سرد نیست که آتش چوب سخت را تضمین کند، ایده‌آل می‌دانند.

 

نحوه تمیز کردن و نگهداری اجاق چوبی

سه قسمت از سیستم اجاق گاز شما نیاز به تمیز کردن منظم دارد.

 

فایرباکس: این محفظه اصلی داخل اجاق هیزمی شماست که در آن آتش مهار می شود. باید خاکستر را به طور منظم حذف کنید – یک بار در هفته یا بیشتر، بسته به اندازه اجاق گاز شما.

 

لوله دودکش: لوله داخلی که از اجاق گاز شما به دودکش منتهی می شود، به تدریج خاکستر و احتمالاً کمی کرئوزوت ایجاد می کند، اگر مقداری سوزاندن با دمپرهای ورودی هوا عمدتا بسته باشد. شما باید این لوله را بردارید و آن را در فضای باز با برس دودکش هر یا دو ماه تمیز کنید .

 

دودکش: اکثر دودکش ها دارای یک پورت دسترسی پایین برای تمیز کردن هستند. از برس تمیز کردن لوله اجاق گاز خود با اتصالات میله دودکش برای خراش دادن هرگونه خاکستر در داخل لوله دودکش استفاده کنید. این کار را چند بار در هر زمستان انجام دهید.

 

علاوه بر این کارهای تمیز کردن، خاکستر و دوده را از سطح داخلی درب اجاق گاز خود به طور منظم حذف کنید.