ساخت ۳۵۰۰ واحد مسکونی برکت برای خانواده‌های دارای دو معلول

[ad_1]

به گزارش روز سه شنبه بنیاد برکت، امیرحسین مدنی گفت: به منظور حل مشکل مسکن اقشار آسیب‌پذیر جامعه و ارتقای سطح کیفی و بهبود شرایط محیطی و سکونتی خانواده‌های دارای حداقل دو معلول، ۳۵۰۰ واحد مسکونی برای این خانواده‌ها در ۳۱ استان کشور ساخته می‌شود.
 ادامه داد: این تعداد واحد مسکونی بر اساس انعقاد تفاهم‌نامه‌ای میان بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سازمان بهزیستی کشور ساخته می‌شود. 
مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به مدت یک‌ساله این تفاهم‌نامه اظهار داشت: اعتبار تعهد شده توسط بنیاد برکت در این تفاهم‌نامه ۵۰۰ میلیارد ریال است و استان‌های تهران، فارس، اصفهان و لرستان به ترتیب با ۵۵۲، ۳۷۶، ۳۷۰ و ۲۱۵ مسکن، بیشترین سهم را از واحدهای مسکونی ساخته شده خواهند داشت.
وی تصریح کرد: گزارش پیشرفت مالی و فیزیکی اجرای این تفاهم‌نامه در دوره‌های زمانی ۳ ماهه به اعضای کمیته اجرایی متشکل از معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت، مدیر کل مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و مدیرکل دفتر سازمان بهزیستی کشور ارائه می‌شود.
مدنی با اشاره به فعالیت‌های بنیاد برکت در حوزه ساخت مسکن برای محرومین بیان کرد: ساخت ۴۰ هزار واحد مسکونی را با پیش‌بینی اعتباری بالغ بر ۱۴۰۰ میلیارد ریال در دستور کار داریم که از این تعداد، ۱۰ هزار واحد تکمیل شده و در اختیار محرومین سراسر کشور قرار گرفته است.
مدیرعامل بنیاد برکت خاطرنشان کرد: ۱۰ هزار واحد دیگر نیز تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید و تحویل خانواده‌های نیازمند خواهد شد.
به گفته مدنی، تا به امروز ۴۷ هزار و ۳۲۸ پروژه عمرانی و زیربنایی توسط بنیاد برکت با هدف عمران و آبادانی در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته کشور اجرا شده که بخش قابل توجهی از این پروژه‌ها به بهره‌برداری رسیده است.
وی ادامه داد: این پروژه ها علاوه بر ۴۰ هزار واحد مسکونی محرومین، شامل ۱۷۸۰ مدرسه با ۹۷۸۰ کلاس درس، ۱۱۶۰ مسجد و مراکز فرهنگی و مذهبی، ۳۵۰ خانه عالم، ۲۴۴ بیمارستان و مرکز جامع سلامت و درمان سرطان و ۳۸۵۰ پروژه زیربنایی دیگر شامل آب‌رسانی، ساخت راه و جاده، برق‌رسانی و مرمت قنوات است.
مدیرعامل بنیاد برکت با تاکید بر این‌که تمام ۳۱ استان کشور تحت پوشش طرح‌های عمرانی و زیربنایی این بنیاد قرار دارند، تصریح کرد: هر چند بنیاد برکت با توجه به منویات مقام معظم رهبری و تاکیدات و سیاست‌های ابلاغی از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) مبنی بر محرومیت‌زدایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی جوامع محروم و کمتر توسعه یافته از طریق ایجاد فرصت‌های کسب و کار، عمده فعالیت‌ها و اقدامات خود را بر اشتغال‌زایی در این مناطق متمرکز کرده است اما به اجرای طرح‌های عمرانی و زیربنایی در مناطق روستایی و محروم نیز توجه ویژه دارد.
مدنی یادآور شد: بنیاد برکت همچنین به منظور محرومیت‌زدایی، برقراری عدالت آموزشی و فراهم آوردن فرصت‌های برابر، نهضت مدرسه‌سازی را در مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته‌ کشور راه‌اندازی کرده است.

[ad_2]

Source link