سازمان‌های مردم نهاد اصفهان به ۲۴۰ مورد افزایش می‌یابد

[ad_1]

عباس مرادیان روز دوشنبه در نشستی با شماری از مسوولان سازمان‌های مردم نهاد شهرستان کاشان افزود: این سمن‌ها در زمینه‌های فرهنگی، مذهبی، اجتماعی، ورزشی، محیط زیست، خانواده، ازدواج و کاهش طلاق فعالیت می‌کنند.

وی برون‌سپاری را یکی از سیاست‌های دولت در بحث تشکیل سازمان‌های مردم نهاد برشمرد و بیان کرد: وظیفه مسوولان ورزش و جوانان توانمند کردن سمن‌ها است، یعنی با در اختیار گذاشتن اعتبار و کارگاه برای آموزش، به توانمندسازی آنها کمک کنند.

سرپرست معاونت فرهنگی و جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان استان اصفهان اضافه کرد: سازمان‌های مردم نهاد در حال حاضر به لحاظ کمی از وضعیت بسیار مناسبی برخوردار هستند و می‌کوشیم تا آنها به سمت کیفی‌سازی نیز گام بردارند.

وی با اشاره به اینکه یکی از محورهای بسیار مهم بیانیه گام دوم انقلاب جوانان بود، اظهارداشت: استان اصفهان در حال حاضر دارای ۲ خانه جوان است و هفت خانه جوان دیگر نیز با اعتبارهای دولتی در حال ساخت است.

مرادیان تقویض اختیار برای شهرستان‌ها را نیز یادآور شد و گفت: با توجه به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های منابع انسانی که در شهرستان‌های این استان وجود دارد، کارشناسی و رایزنی‌ها برای تفویض اختیارها در حال انجام است تا از نیروهای شهرستانی در انجام وظیفه‌ها بیشتر بهره‌گیری شود.

در ادامه این نشست از فعالیت‌های پنج سازمان مردم نهاد شهرستان کاشان با اهدای لوحی قدردانی شد.

۹۰ سازمان مردم نهاد در کنار ۳۹ خیریه سال ۹۷ در این شهرستان وجود داشت که سال گذشته به بیش از ۱۰۰ سمن در حوزه فعالیت‌های اجتماعی، علمی، آموزشی و نیکوکاری رسید.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۸ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

[ad_2]

Source link