سازمان همکاری اسلامی خواستار آزادی اسرای فلسطینی شد

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، در بیانیه سازمان همکاری اسلامی آمده است: طرف‌های بین‌المللی به ویژه سازمان ملل متحد و صلیب سرخ باید به دولت اشغالگر اسرائیلی برای آزادی همه اسرای بیمار، مسن، کودک، زن و کسانی که در بازداشت اداری هستند، فشار بیاورند.

در این بیانیه بر لزوم حمایت از همه اسرای فلسطینی و توقف نقض مستمر حقوق آن‌ها تأکید شده است.

سازمان همکاری اسلامی با اشاره به وضع اسرای فلسطینی زندانی در سرزمین‌های اشغالی نسبت به انتشار گزارش‌ها مبنی بر ابتلای شماری از اسرا به ویروس کرونا و محرومیت آن‌ها از درمان ابرازی نگرانی کرده است.

سازمان همکاری اسلامی همچنین اعلام کرده که رژیم صهیونیستی مسؤول جان هزاران فلسطینی در بند است.

پیش‌تر «موفق حمید» مسؤول روابط عمومی و اطلاع رسانی جمعیت اسرا و آزادگان فلسطینی، خواستار اعزام فوری یک گروه پزشکی بین المللی به بازداشتگاه های اسرای فلسطینی در اسرائیل برای اطلاع از شرایط این مکان ها به دنبال ابتلای برخی اسرا به کرونا از جمله «کمال ابو وعر» شد.

پیش از این نیز گزارش‌هایی در ارتباط با شرایط بد نگهداری و تراکم اسرای فلسطینی در بازداشتگاه های رژیم صهیونیستی و خطر ابتلای آنان به کرونا منتشر شده بود.

سازمان امور اسرا و آزادگان فلسطینی در آخرین آمارهای خود به مناسبت ۱۷ آوریل ( ۲۹ فروردین) روز اسیر فلسطینی شمار این افراد را ۶ هزار و ۵۰۰ نفر اعلام کرد که ۵۷ نفر از آنان زن و ۳۰۰ نفر نیز کودک هستند و بیش از ۵۰۰ نفر از آنان نیز بدون محاکمه در زندان های رژیم صهیونیستی به سر می برند.

 ۱۳ نفر از اسرا نیز نماینده منتخب مردم در مجلس فلسطین هستند که از سوی نظامیان این رژیم بازداشت شده و همه این افراد در ۲۲ زندان در فلسطین اشغالی نگهداری می شوند.

[ad_2]

Source link