سالن بین‌المللی اسکواش بیرجند افتتاح شد

[ad_1]

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی در این آیین گفت: این مجموعه در زمینی به مساحت ۹۳۰ مترمربع و با هزینه کرد ۵۶ میلیارد ریال احداث و به بهره‌برداری رسید.

حسن عزیزی، جمعیت برخوردار این سالن بین‌المللی را ۲۲۰ هزار نفر ذکر کرد و افزود: نداشتن سالن اسکواش یکی از چالش‌های اساسی ورزش استان بود که با همت و پیگیری به نتیجه رسید.

 وی بیان کرد: این پروژه به صورت استاندارد بین‌المللی طراحی و با نظارت فنی فدارسیون اجرا شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی تصریح کرد: به قول رییس فدراسیون اسکواش مقرر شد اینجا محل برگزاری و کمپ‌های تیم ملی فدراسیون باشد.

وی ادامه داد: با عنایتی که استاندار خراسان جنوبی داشتند قرار است زمینی در سایت ۲ هکتاری مجموعه گردشگری بند دره بیرجند نیز به این مجموعه افزوده شود تا میزبان رشته‌های مختلف در بخش اسکواش باشیم.

رییس هیات اسکواش خراسان جنوبی هم گفت: سال ۹۶ مسوولیت هیات را قبول کردم و آن زمان رتبه ۲۸ کشور را داشتیم که با کمک اعضای هیات، ورزشکاران و مسوولان مربوطه اکنون رتبه اول کشور را داریم.

علی غنی افزود: کسب رتبه برتر کشور در حوزه اسکواش نشان دهنده کار جهادی است همچنین یکی از عوامل که می‌تواند اسکواش استان را پیشرفت و توسعه دهد افتتاح این مجموعه است چراکه افراد زیادی کمک کردند این پروژه به این مرحله برسد.

وی با بیان اینکه پیمانکار این پروژه در زمینه پرداختی‌ها نیاز به مساعدت و حمایت دارد تصریح کرد: استان ۳۳۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان دارد لذا در معرض خطرات بسیار زیادی است.

رییس هیات اسکواش خراسان جنوبی ادامه داد: یکی از عواملی که می‌تواند جوانان را دور هم جمع کند ورزش است.

وی عنوان کرد: امروز بخاطر کرونا خیلی از مجموعه‌های ورزشی در سراسر استان دچار مشکل شده‌اند که درخواست داریم نگاه ویژه‌ای به ورزش استان داشته باشید تا شاهد افتتاح مجموعه‌هایی مانند این پروژه که مدرن‌ترین مجموعه کشور است باشیم.

وزیر ورزش و جوانان صبح امروز (شنبه) برای افتتاح ۱۳ پروژه ورزشی و بازدید از طرح‌های اقتصاد مقاومتی وارد خراسان جنوبی شد و بدو ورود به فرودگاه بیرجند مورد استقبال استاندار خراسان جنوبی، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسوولان استانی قرار گرفت.

وزیر ورزش و جوانان در سفر یک روزه خود به استان خراسان‌ جنوبی علاوه بر سالن تخصصی و بین‌المللی اسکواش بیرجند، سالن ورزشی چند منظوره بانوان و سالن سقف کوتاه نهبندان و استخر سرپوشیده سربیشه را افتتاح می‌کند.

همچنین سالن‌های ورزشی چند منظوره بانوان سرایان، سالن‌های ورزشی چند منظوره روستای زول قاین و چمن بزرگ زیرکوه، زمین چمن موسویه و زمین چمن سه قلعه سرایان در این سفر به بهره‌برداری می‌رسد.

همزمان با سفر وزیر ورزش و جوانان به خراسان ‌جنوبی زمین چمن‌های مصنوعی روستای بندان نهبندان و روستای رقه بشرویه نیز افتتاح می‌شود.

۱۳ پروژه ورزشی خراسان ‌جنوبی با اعتبار ۱۹ میلیارد تومان و زیربنای ۲۳ هزار و ۸۳۴ مترمربع اجرا شده است که جمعیت ۳۰۳ هزار و ۲۰۰ نفر از شهروندان استان از امکانات و خدمات آن بهره‌مند می‌شوند.

بازدید از چند پروژه و شرکت در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده برای حضور وزیر ورزش و جوانان در خراسان جنوبی است.

تعدادی از معاونان وزارت ورزش و جوانان نیز سلطانی فر را در این سفر همراهی می‌کنند.

[ad_2]

Source link