سال تحصیلی جدید در خراسان رضوی برای دانش‌آموزان حضوری است 

[ad_1]

قاسمعلی خدابنده روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس این بخشنامه وزارتی، سال تحصیلی جدید برای دانش‌آموزان همه مقاطع تحصیلی در سطح مدارس دولتی و غیردولتی از روز ۱۵ شهریور ماه جاری با حضور دانش‌آموزان در کلاس درس آغاز خواهد شد. 

وی ادامه داد: در قالب ۱۲ بند این “بخشنامه لازم‌الاجرا” اصول و پروتکلهای بهداشتی برای دانش‌آموزان تشریح شده و طی آن موارد به صورت مشخص اعلام شده‌اند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: بر این اساس مدت زمان هر کلاس درس ۳۵ دقیقه و زنگ تفریح دانش‌آموزان ۱۰ دقیقه است. همچنین از هرگونه تجمع و حضور دسته‌جمعی دانش‌آموزان در مدرسه جلوگیری می‌شود.

وی افزود: همچنین دانش‌آموزانی که یکی از اعصای خانواده آنها مبتلا به بیماری کویید ۱۹ شود مورد آزمایش طبی قرار گرفته و به مدت یک هفته پس از منفی بودن تست کرونا، نباید در مدرسه حاضر شوند.

خدابنده دایر بودن مدارس و ارائه آموزشهای تحصیلی را اصولی مهم توصیف و بیان کرد: “تهویه مطلوب هوای کلاس با بازگذاشتن پنجره‌ها، آموزش رعایت فاصله فیزیکی، رفتارهای صحیح و لازم بهداشتی به دانش‌آموزان هنگام حضور در کلاس و مسیر رفت و آمد به مدرسه” از دیگر موارد مورد تاکید بخشنامه وزارت آموزش و پرورش هستند.

وی ادامه داد: همچنین هرگونه تغییر در نحوه برگزاری کلاسها برای دانش‌آموزان در سال تحصیلی پیش رو مبتنی بر تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا و اعلام قبلی خواد بود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: به این ترتیب سال تحصیلی جدید روز شنبه آتی ۱۵ شهریور با حضور دانش‌آموزان در کلاس درس آغاز می‌شود.

استان شش میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی یک میلیون و ۳۰۰ هزار دانش‌آموز مشغول به تحصیل در ۱۱ هزار و ۴۵۳ مدرسه شامل ۵۵ هزار و ۲۳۰ باب کلاس درس دارد. 

۱۰ درصد از دانش‌آموزان خراسان رضوی شامل ۱۰۸ هزار و  ۳۰۹ نفر در قالب پنج هزار و ۴۸۰ باب کلاس، در هزار و ۶۱۳ مدرسه غیردولتی تحصیل می‌کنند.

[ad_2]

Source link