ستادکل نیروهای مسلح: آرمان فلسطین زنده و پویا است

[ad_1]

به گزارش روز شنبه ایرنا از مرکز ارتباطات و تبلیغات دفاعی ستادکل نیروهای مسلح در متن این بیانیه آمده است: «دفاع همچنان باقی است» و جغرافیای جهان اسلام و محور مقاومت همچنان آماج تیرهای زهرآگینی است که به دست آمریکا و رژیم صهیونیستی و برخی شیوخ مرتجع شلیک می‌شود؛

ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه ضمن محکوم کردن اقدام ننگین و بی‌شرمانه شیخ‌نشین امارات متحده عربی در عادی‌سازی روابط با رژیم منحوس صهیونیستی تاکید کرد: تاریخ، خیانت به آرمان فلسطین و مردم مظلوم این کشور را در حافظه خود دارد و انور سادات رئیس جمهور وقت مصر با قرارداد ننگین کمپ دیوید این مسیر ظالمانه را گشود؛ اما تلاش‌های آن نه‌تنها به ثمر نرسید، بلکه امروز جوانان مبارز فلسطینی با الهام از مبارزان گذشته، پرچم حق‌طلبی، تظلم‌خواهی و آزادی فلسطین را پرشورتر از گذشته به اهتزاز درآورده‌اند.

در ادامه این بیانیه آمده است: اکنون نیز بن زاید همان مسیر سادات را در پیش گرفته است. امروز اما از سادات فقط یک نام باقی مانده و آرمان فلسطین زنده و پویاست و دیری نخواهد پایید که زاید هم مانند سادات، زایل خواهد شد.

به گزارش ایرنا، دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا پنج شنبه گذشته (۲۳ مرداد) دستیابی امارات و اسراییل به توافق نامه مشترک بهبود روابط را اعلام کرد و از آن به عنوان یک توافق «تاریخی» یاد کرد.

نتانیاهو پس از اعلام نظر ترامپ تاکید کرد که دولت متبوع وی باوجود بیانیه مشترک آمریکا، اسراییل و امارات همچنان به طرح الحاق کرانه باختری پایبند است. در این بیانیه آمده است که تل آویو طرح الحاق سرزمین های فلسطینی را متوقف خواهد کرد.

توافق نامه عادی سازی  مناسبات میان تل اویو و ابوظبی اوج یک مجموعه طولانی از همکاری و هماهنگی و ارتباط و تبادل دیدار مقامات دو طرف به شمار می رود.

این توافق با محکومیت گسترده رهبران و گروه های برجسته فلسطینی همچون حماس و فتح و جهاد اسلامی مواجه شده است و رهبران فلسطینی از آن به عنوان «خیانت به آرمان مقدس قدس و مسجدالاقصی و فلسطین» یاد کردند.

[ad_2]

Source link