سخنگوی فدراسیون فوتبال: لژیونرها به اردوی تیم ملی می‌آیند/بعد از جام حذفی با پرسپولیس مذاکره می‌کنیم

[ad_1]

امیر مهدی علوی در گفت‌وگویی تلویزیونی درباره به تعویق افتادن بازی‌های تیم ملی در انتخابی جام جهانی و جام ملت‌ها اظهار داشت: با مشخص شدن برنامه‌ جدید فیفا، برنامه‌ریزی جدیدی صورت می‌گیرد. ظرف یکی ۲ روز آینده در جلسه‌ای که ترتیب داده شده است تا به روز رسانی برنامه ها را در دستور کار قرار دهیم. در این جلسه مهدی محمدنبی، مهدی خراطی و مسوولان سازمان لیگ حضور خواهند داشت.

وی در ادامه افزود: در این جلسه راجع به اردوی شهریورماه، فینال جام حذفی و برنامه‌ریزی میان مدت تا شروع مسابقات انتخابی جام جهانی صحبت خواهد شد. پس از عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی اردوی تیم ملی آغاز می‌شود. لیست تیم ملی نیز از سایت رسمی فدراسیون اعلام خواهد شد.

سخنگوی فدراسیون فوتبال همچنین خاطرنشان کرد: تیم ملی ۱۷ شهریور در تاشکند مقابل ازبکستان بازی می‌کند و قطعی است. از سوی فدراسیون ازبکستان تماس‌های متعددی صورت گرفت و تاکید به برگزاری این بازی بود. این نخستین حضور آقای اسکوچیچ به عنوان سرمربی تیم ملی هست. به خاطر شیوع ویروس کرونا پروازها با مشکلات زیادی مواجه شده است اما بر خلاف شایعاتی که مطرح شده بازیکنان لژیونر نیز در این اردو کنار تیم ملی حضور دارند.

وی درباره زمان برگزاری بازی‌های رسمی تیم ملی گفت: هنوز چیزی قطعی به ما اعلام نشده است اما احتمالا در ماه مارچ سال ۲۰۲۱ که به تاریخ ما می‌شود فروردین سال ۱۴۰۰ می‌تواند شروع مجدد مسابقات انتخابی جام جهانی باشد. البته ما منتظر تصمیم رسمی فیفا و ای‌اف‌سی هستیم.

علوی درباره سرانجام ماجرای کریم باقری اذعان داشت: درباره کریم باقری سوالات زیادی مطرح است. فدراسیون تمایل دارد تا با باشگاه پرسپولیس تعامل داشته باشد تا از ظرفیت حضور کریم باقری در تیم ملی هم استفاده شود. پس از پایان مسابقات لیگ برتر و جام حذفی، روند مذاکرات میان مجموعه پرسپولیس، کریم باقری و فدراسیون ادامه خواهد داشت تا بتوانیم از توانایی ایشان استفاده کنیم.

وی همچنین تصریح کرد: خبری را برای اولین بار عرض می‌کنم. الزاماتی از سوی فدراسیون جهانی برای شفاف‌سازی درباره اطلاعات مالی کارگزارها مشخص شده است و این اطلاعات در سایت فدراسیون اطلاع‌رسانی می‌شود. جلسات فشرده‌ای در حضور دبیرکل فدراسیون برگزار شده است.

[ad_2]

Source link