سخنگوی وزارت امور خارجه از شهرستان‌های مرزی استان اردبیل بازدید کرد

موسوی ابتدا از ساختمان گمرک آزدلو شهرستان مرزی گرمی مغان بازدید کرده و در جریان امور این منطقه مرزی قرار گرفت.

وی در این دیدار بر پیگیری توافق‌های بدست آمده  بین  مقام‌های ایران و جمهوری آذربایجان در باره فعال سازی گمرک این منطقه مرزی قول مساعد داد.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین  از گمرک و پایانه مرزی بیله‌سوار مغان بازدید کرده و آنها  را  از ظرفیت‌های خوب استان اردبیل در توسعه مناسبات تجاری و اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان ذکر کرد . 

موسوی در سفر به شهرستان پارس آباد مغان از محل ایجاد بارانداز ریلی و شهرک صنعتی مشترک بین  ایران و جمهوری آذربایجان بازدید کرده و این پروژه‌های مشترک را  موجب تقویت روابط دو کشور و رونق و توسعه  اقتصادی منطقه مغان ذکر کرد.

وی بیان کرد: چندین پروژه مرزی در این منطقه در حال اجراست که به نتیجه رساندن  آنها نیاز به  یک هم افزایی ملی دارد.

به گفته وی،  پروژه‌های  بندر خشک و بارانداز ریلی  و شهرک صنعتی مشترک بین ایران و آذربایجان  برای اجرا در پارس‌آباد بین مقام‌های ایران و جمهوری آذربایجان مورد توافق قرار گرفته و اجرایی شدن آنها نیاز به پیگیری دارد که این مهم انجام خواهد شد.

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه چهارشنبه شب به استان اردبیل سفر کرده و با استاندار ، نماینده ولی فقیه در استان و فعالان اقتصادی  اردبیل دیدار و گفت و گو کرد .

وی همچنین در نشست خبری با خبرنگاران اردبیلی مواضع جمهوری اسلامی ایران در باره مسایل مهم منطقه‌ای و جهانی را تشریح کرده و امروز نیز با بازدید از  سه شهرستان مرزی استان اردبیل  به سفر خود به استان پایان داد.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *