سخنگوی وزارت امور خارجه از شهرستان‌های مرزی استان اردبیل بازدید کرد

[ad_1]

موسوی ابتدا از ساختمان گمرک آزدلو شهرستان مرزی گرمی مغان بازدید کرده و در جریان امور این منطقه مرزی قرار گرفت.

وی در این دیدار بر پیگیری توافق‌های بدست آمده  بین  مقام‌های ایران و جمهوری آذربایجان در باره فعال سازی گمرک این منطقه مرزی قول مساعد داد.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین  از گمرک و پایانه مرزی بیله‌سوار مغان بازدید کرده و آنها  را  از ظرفیت‌های خوب استان اردبیل در توسعه مناسبات تجاری و اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان ذکر کرد . 

موسوی در سفر به شهرستان پارس آباد مغان از محل ایجاد بارانداز ریلی و شهرک صنعتی مشترک بین  ایران و جمهوری آذربایجان بازدید کرده و این پروژه‌های مشترک را  موجب تقویت روابط دو کشور و رونق و توسعه  اقتصادی منطقه مغان ذکر کرد.

وی بیان کرد: چندین پروژه مرزی در این منطقه در حال اجراست که به نتیجه رساندن  آنها نیاز به  یک هم افزایی ملی دارد.

به گفته وی،  پروژه‌های  بندر خشک و بارانداز ریلی  و شهرک صنعتی مشترک بین ایران و آذربایجان  برای اجرا در پارس‌آباد بین مقام‌های ایران و جمهوری آذربایجان مورد توافق قرار گرفته و اجرایی شدن آنها نیاز به پیگیری دارد که این مهم انجام خواهد شد.

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه چهارشنبه شب به استان اردبیل سفر کرده و با استاندار ، نماینده ولی فقیه در استان و فعالان اقتصادی  اردبیل دیدار و گفت و گو کرد .

وی همچنین در نشست خبری با خبرنگاران اردبیلی مواضع جمهوری اسلامی ایران در باره مسایل مهم منطقه‌ای و جهانی را تشریح کرده و امروز نیز با بازدید از  سه شهرستان مرزی استان اردبیل  به سفر خود به استان پایان داد.

[ad_2]

Source link