سطح شهرک‌های کشاورزی آذربایجان‌غربی ۲ برابر می‌شود

[ad_1]

سعید جفایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به وجود هشت شهرک کشاورزی با کاربری گلخانه‌ای در آذربایجان‌غربی افزود:  شهرک کشاورزی سلماس از جمله آخرین شهرک هایی است که راه اندازی شده و مساحت آن به ۵۰ هکتار می رسد.

وی اضافه کرد:تا کنون پنج میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان برای این شهرک هزینه شده‌ و دارای زیرساخت‌هایی چون آب، برق و گاز و آماده برای احداث واحدهای گلخانه‌ای است.

وی بیان کرد: از تمام واحدهای قابل واگذاری ۶۰ درصد واگذار شده و ۱۷ سرمایه گذار در این شهرک مستقر است.

مدیر شهرک‌های کشاورزی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌غربی افزود: در شهرستان سلماس به ازای هر هکتار شهرک کشاورزی برای ۱۰ تا ۱۲ نفر ایجاد اشتغال می‌شود که با توجه به این امر، برای ۵۰۰ نفر در آینده نزدیک در این شهرستان اشتغال ایجاد می شود.

به گزارش ایرنا در این استان ۱۸ مجتمع کشاورزی با پیشرفت فیزیکی متفاوت در حال احداث است که شامل ۱۰ مجتمع گلخانه ای، ۶ مجتمع شیلاتی و ۲ مجتمع های دامپروری است.

شهرک گلخانه ای سریل آباد بوکان، درشک سلماس، خانشان ارومیه، میاندوآب، دریاس مهاباد، مهلذان خوی و شهرک شیلاتی آغ چای جزو سایت های گلخانه‌ای آذربایجان‌غربی است.

از ۱۲۲ شهرک گلخانه ای کشور ۱۰ سایت که هشت درصد شهرک های کشور به شمار می رود، متعلق به آذربایجان‌غربی است.

مساحت کل سایت‌های گلخانه ای کشور ۲ هزار و ۷۲۹ هکتار است که ۴۲۷ هکتار آن در این استان قرار دارد.

اشتغال مستقیم ایجاد شده در کشور افزون بر ۱۵ هزار نفر در این شهرک ها بوده و این میزان در آذربایجان غربی در صورت اتمام زیرساخت ها و واگذاری به سرمایه گذار به ۲ هزار و ۶۸۱ نفر خواهد رسید.

[ad_2]

Source link