سفیر افغانستان از اتباع غیرمجاز مجرح در یزد عیادت کرد

[ad_1]

عبدالغفور لیوال در این عیادت پس از اطلاع از وضعیت مصدومان از کادر درمان استان یزد قدردانی کرد و گفت: از طرف دولت و ملت افغانستان از تلاش انجام شده برای مصدومان این حادثه و سایر بیماران اتباع کشور افغانستان که در طول سال و به ویژه در ایام خاص کرونا همچون شهروندان ایران مورد مراقبت و پرستاری قرار گرفته‌اند، قدردانی می‌کنم.

به گزارش شامگاه شنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی، وی اظهار کرد: پس از هماهنگی با وزارت خارجه افغانستان تلاش می‌شود اقدام‌های مناسبی برای تأمین هزینه‌های درمانی مصدومان اخیر انجام دهیم. 

بی توجهی راننده یک خودرو حامل اتباع غیرمجاز به فرمان ایست پلیس و اقدام به فرار باعث شلیک هشدار پلیس به لاستیک این خودرو شد که تداوم فرار راننده بر روی رینگ فاقد لاستیک و استفاده از مواد دودزا و آتش‌زا منجر به  و آتش سوزی و برخورد این خودرو با گارد ریل جاده شد که در این حادثه سه نفر از سرنشینان این خودرو که در صندوق عقب بودند، جان خود را از دست داده و هشت نفر  زخمی این حادثه نیز به مراکز درمانی یزد اعزام شدند.

این حادثه صبح  ۱۴ خردادماه‌جاری اتفاق افتاد و مصدومان برای مداوا با چهار دستگاه آمبولانس به بیمارستان‌های شهید صدوقی و شهید رهنمون یزد انتقال داده شدند .

روزانه تعدادی از اتباع بیگانه غیرمجاز از طریق استان‌های جنوب شرقی و شرقی کشور توسط  افراد سودجود وارد محدوده استان یزد شده و به استان‌های دیگر منتقل می‌شوند که به دلیل سرعت زیاد این خودروها و تعداد سرنشین بیش از ظرفیت، حوادث متعددی مانند تصادف، انحراف از جاده، ترکیدگی لاستیک و … را در جاده‌های استان یزد رقم زده‌اند.

روزانه حدود ۴۰۰ هزار دستگاه خودرو از جاده‌های استان یزد از جنوب به شمال و شرق و غرب کشور و بالعکس تردد می‌کند و محورهای مواصلاتی این استان از سوی قاچاقچیان مواد مخدر، کالا و انسان مورد سوء استفاده قرار می‌گیرد.

[ad_2]

Source link