سمیرم در پیشگیری از کرونا بهترین عملکرد را در استان اصفهان داشته است

[ad_1]

علی‌محمد هاشمی روز سه‌شنبه در سفر به سمیرم به همراه معاونان خود در بازدید از پایگاه‌های امدادی و ایستگاه کنترل سلامت این شهرستان اظهار داشت: سمیرم با وجود واقع شدن در مسیر اصلی ترانزیت بار و خودروی جنوب به مرکز کشور، در مبارزه با کرونا خوب عمل کرده است.

به گفته وی، امدادگران و کارکنان جمعیت هلال احمر در جای جای استان اصفهان از ۲۴ اسفند سال گذشته تاکنون مشغول انجام خدمت در بخش‌های امدادی و مقابله با شیوع ویروس کرونا هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر اصفهان با بیان‌اینکه در منطقه سمیرم نیز همه پایگاه‌های امدادی و جاده‌ای پایش موارد مشکوک را انجام می‌دهند، خاطرنشان کرد: افزون بر ۲ هزار نفر در سراسر استان اصفهان در این پایش‌ها مشکوک تشخیص و به مراکز بیمارستانی ارجاع داده شدند.

هاشمی به احداث ۲ پد استقرار بالگرد در2  بخش سمیرم نیز اشاره کرد و گفت: این پدها در مواقع بحرانی و شرایط خاص عملیاتی، کمک‌دهنده و موثر خواهند بود.

وی در عین حال کوچ عشایر به سمیرم و شهرستان‌های غرب استان اصفهان در این بازه زمانی را مشکل‌ساز و خطرناک عنوان کرد و از جامعه عشایری خواست تا زمان کوچ خود را تا بهتر شدن شرایط کرونایی به تعویق بیندازند.

رییس جمعیت هلال احمر سمیرم نیز تصریح کرد: پراکندگی زیاد روستایی و جاده‌های متعدد روستایی، شهری،  بزرگراهی و حتی بین مزارع، کار در این شهرستان را متفاوت و سخت کرده است.

سیدنورمحمد موسوی اظهار داشت: این سختی کار در پایگاه امدادی شهید افشاری هلال احمر مستقر در گردنه برفگیر و سخت‌گذر پشته در کیلومتر ۳۵ جاده یاسوج بیشتر و مسلموس‌تر است.

وی با بیان‌اینکه تردد در زمان ریزش برف و بارش باران مشکلاتی برای تردد مسافران و رانندگان ایجاد می‌کند، افزود: هلال احمر و امدادگران این جمعیت ۲۴ ساعته آماده خدمت رسانی به مردم حتی در این روزهای کرونایی و کم تردد هستند.

رییس جمعیت هلال احمر سمیرم  باردیگر از مسوولان خواست تا با توجه به آغاز و ادامه اجرای طرح چهار خطه شدن این مسیر شریانی در مرکز کشور، گردنه پشته حذف شود تا تصادف و سوانح در این محور نیز به حداقل ممکن برسد.

خیران و داوطلبان می‌توانند برای تأمین اقلام و تجهیزات مورد نیاز برای نگهداری بیماران مبتلا به کووید- ۱۹ مبالغ اهدایی خود را به شماره حساب ۵۴۰۵۴۰۰۰۹۴ نزد بانک ملت شعبه میر به نام جمعیت هلال احمر استان اصفهان و یا شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۶۰۳۷۰۸۶۶۸ به نام این جمعیت واریز کنند.

شهرستان کوهستانی و سردسیر سمیرم در جوار دنا و زاگرس میانی، با پنج هزار و ۲۲۴ کیلومتر مربع مساحت، ۱۵۰ روستا و آبادی، چهار بخش و ۶ شهر در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان و ۱۶۴ کیلومتری شمال یاسوج واقع شده است.
 

[ad_2]

Source link