سهم تربت‌حیدریه از تسهیلات کرونا ۱۷۴ میلیارد ریال است

[ad_1]

محمدرضا یوسفی روز سه‌شنبه در جلسه کارگروه اشتغال این شهرستان افزود: تاکنون از این میزان، ۱۷ میلیارد و ۸۶۰ میلیون ریال محقق شده است.

وی با انتقاد از برخی دستگاه‌ها بابت کم‌توجهی به تسهیلات کرونا ادامه داد: تسهیلات در نظر گرفته شده مطلوبی به این امر اختصاص یافته که می‌تواند تا حدودی از مشکلات بخش خصوصی گره‌گشایی کند اما تحقق آن منوط به توان مدیریتی دستگاه‌های دولتی مرتبط است.
معاون مدیرکل و رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی تربت‌حیدریه نیز گفت: میزان تسهیلات مشاغل خانگی استان خراسان رضوی، ۱۲۰ میلیارد ریال با تعهد اشتغال هزار و ۷۷۵ نفر است که از این میزان سهم تربت‌حیدریه ۱۱ میلیارد و ۲۷۰ میلیون ریال با تعهد اشتغال ۱۸۲ نفر است.
علی‌اکبر اسماعیل‌پناه افزود: به لحاظ تسهیلات تخصیص یافته، تربت‌حیدریه در مقایسه با سایر شهرستان‌های خراسان رضوی، رتبه دوم را در اختیار دارد و به طور میانیگن به هر نفر ۶۲ میلیون ریال تسهیلات خانگی تعلق می‌گیرد.
وی با بیان این که ۳۰ درصد از این تسهیلات به بانوان اختصاص دارد ادامه داد: طبق بخشنامه وزارتخانه، دستگاه‌ها تا پایان آبان ماه فرصت جذب تسهیلات را دارند ولی در سطح شهرستان این زمان تا پایان شهریور کاهش یافته و اگر دستگاهی نتوانست از فرصت زمانی خود استفاده کند تسهیلات موجود به دستگاه‌های دیگر اختصاص خواهد یافت.
رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی تربت‌حیدریه گفت: بانک‌های تجارت، پارسیان، سینا، صادرات و ملل نسبت به دیگر بانک‌های عامل تسهیلات بیشتری پرداخت کرده‌اند.
در این نشست برخی دستگاه‌ها از همکاری ضعیف برخی بانک‌ها، کاغذ بازی و معطل نگاه داشتن مراجعه‌کنندگان به دلایل واهی انتقاد کردند.
مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد قرار دارد.

[ad_2]

Source link