سه‌هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برای اصلاح شبکه فاضلاب خرمشهر نیاز است

[ad_1]

محمد حیدری یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پس از بازدید رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از مناطق مختلف خرمشهر و در جمع‌بندی بازدیدها این میزان اعتبار برای اصلاح شبکه فاضلاب خرمشهر و مینوشهر برآورد شد و قرار است برای تامین آن در بودجه کشور ردیف خاصی پیش‌بینی شود.

سرریز فاضلاب سال‌های متمادی است که شهروندان خرمشهری را رنج می دهد، معضلی که با شروع بارندگی در فصل پائیز و زمستان تشدید می شود.

وی در ادامه لغو ثبت سفارش برای واردات کالا در منطقه آزاد اروند را یکی از مطالبات تجار و بازرگانان برای رونق اقتصادی منطقه بیان کرد و افزود: قرار است در رابطه با  لغو ثبت سفارش مجددا تصمیم‌گیری شود تا شهروندان خرمشهر و آبادان از مزایای واردات کالا در منطقه آزاد بهره‌مند شوند.

حیدری عملیاتی شدن لایروبی اروندرود و ساحل سازی کارون را برای رونق اقتصادی خرمشهر مهم و راهبردی توصیف کرد و گفت: هیاتی از وزارت امور خارجه و مشاور عالی نخست وزیری عراق از دهانه کارون و اروند بازدید کردند و قرار شد لایروبی اروند با سرعت انجام و برای ترددهای مرزی اقدامات مثبتی انجام شود.

وی ۲ بانده کردن راه‌آهن خرمشهر به اهواز را از دیگر پیشنهادات ارائه شده در سفر اخیر رییس مجلس شورای اسلامی به خرمشهر بیان کرد و گفت: برای بالا بردن سرعت قطارها از اندیمشک به خرمشهر ۲ بانده شدن این مسیر ضروری است.

حیدری حل و فصل مشکلات صنعت کشتی سازی در خرمشهر را از دیگر موارد ضروری در راستای توسعه اشتغال در این بخش عنوان کرد و گفت: احیای صنعت کشتی سازی در خرمشهر و تامین نقدینگی و رفع مشکلات حقوقی آن ضروری است و می‌تواند بسیاری از جوانان شهرستان خرمشهر را جذب بازار کار کند ضمن اینکه احیای صنعت کشتی سازی خرمشهر به درآمد ملی کشور نیز کمک خواهد کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی به همراه روسای کمیسیون های عمران و انرژی مجلس شورای اسلامی هفته گذشته در سفری چهار روزه به منظور بررسی مسایل و مشکلات خوزستان به این استان سفر کرد.

[ad_2]

Source link