سوریه: در کنار بلاروس علیه دخالت‌های خارجی ایستاده‌ایم

[ad_1]

به گزارش ایرنا در بیانیه وزارت امورخارجه سوریه که رونوشتی از آن در اختیار خبرگزاری رسمی این کشور قرار گرفت آمده است، دمشق اصرار برخی کشورهای شناخته شده برای نابودی دولت‌های مشروع و منتخب در کشورهای مستقل و دارای حاکمیت را محکوم و آن را مردود می‌داند.

در ادامه این بیانیه تأکید شده است: تداوم اقدام برخی کشورهای غربی برای ایجاد ناامنی و هرج  و مرج در بسیاری از کشورها با هدف سلطه بر ملت‌ها و منابع و دارایی‌های آنها تعجب‌آور است.

این بیانیه می‌افزاید: روابط دمشق و مینسک مهم است و ایستادگی بلاروس در کنار سوریه در رویارویی با تروریسم و دخالت‌های خارجی را در سال‌های گذشته فراموش نکرده است.

وزارت امورخارجه سوریه در پایان اعلام کرد، دمشق اطمینان دارد که بلاروس در سایه تدبیر رهبری و دولت این کشور می‌تواند این بحران را پشت سر بگذارد.

رییس جمهوری بلاروس در خصوص دخالت برخی کشورها برای اعتراضات در کشورش هم گفت: کشورهای لیتوانی، اوکراین، لهستان و چک در امور داخلی بلاروس مداخله می‌کنند و رهبری اعتراضات در کشور را برعهده گرفته‌اند.

اعتراضات در مینسک و برخی شهرهای دیگر بلاروس برای چهارمین هفته در اعتراض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری ادامه دارد هرچند که ابعاد اعتراضات خیابانی نسبت به هفته‌های پیش به مراتب کاهش یافته است.   

دهها نفر از دانشجویان در مینسک روز چهارشنبه تظاهرات خیابانی کردند. ماموران پلیس ضدشورش پس از سه اخطار به این افراد، چند نفر را دستگیر کردند.   

انتخابات ریاست جمهوری بلاروس ۱۹ مرداد ماه برگزار شد و لوکاشنکو با کسب بیش از ۸۰ درصد آرا به پیروزی رسید و تیخانوفسکایا تنها ۱۰ درصد آرا را بدست آورد و مخالفان دولت بلاروس بلافاصله اعلام کردند که در انتخابات تقلب صورت گرفته و طرفداران خود را به خیابان‌ها کشاندند.  

[ad_2]

Source link