شاعر فوتبال در بوینس آیرس زیر «دست خدا» شعر می‌گوید؟

[ad_1]

رونالدینیو پس از آزاد شدن از زندان پاراگوئه بعد از ۳۲ روز، هم اکنون به قید وثیقه‌ای در حدود ۸۰۰ هزار دلار، در هتلی در شهر آسونسیون پاراگوئه به سر می‌برد؛ جلسه دادگاه وی به دلیل پاندمی ویروس کرونا هم اکنون به حالت تعلیق درآمده است.

و حالا، افسانه فوتبال آرژانتین تمایل دارد تا پس از اتمام داستان دادگاه رونالدینیو، برای شاعر ۴۰ ساله فوتبال شرایط بازگشت را فراهم آورد.

البته براساس گزارش‌ها هیچ تماس رسمی مابین طرفین صورت نگرفته است اما مارادونا تمایل دارد تا قهرمان جام جهانی ۲۰۰۲ را به بوینس آیرس بیاورد؛ جایی که خود در سوپرلیگ آرژانتین هدایت باشگاه جیمناسیا لاپلاتا را برعهده دارد.

مارادونای ۵۹ ساله با قراردادی ۱.۵ میلیون دلاری  یک ساله وسوسه شد تا به آرژانتین بازگشته و حالا در نظر دارد مرد برزیلی را که آخرین بار در سال ۲۰۱۵ در باشگاه فلومینزه برزیل پا به توپ بود، به آرژانتین بیاورد.

رونالدینیو و مارادونا از حیث حضور در بارسلونا و قهرمانی در جام جهانی وجه اشتراک دارند؛ مرد برزیلی که با دندان‌های نیش جلوزده و موهای فر، چهره‌ای منحصربفرد داشت، به عنوان هافبک هجومی باهوش در دوران پنج ساله حضور در نیوکمپ، همواره با عشق فوتبال‌دوستان به یاد آورده می‌شود؛ جایی که در لباس آبی اناری‌ها دو بار فاتح لالیگا شد و در سال ۲۰۰۶ نیز لیگ قهرمانان را تصاحب کرد.

البته حضور مارادونا در نیوکمپ چندان موفقیت آمیز نبود؛ او در سال ۱۹۸۲ با قراردادی به ارزش ۷.۶ میلیون دلار که در آن زمان رکوردشکن محسوب می‌شد، به نیوکمپ رفت و با وجود فتح سه گانه داخلی، دو فصل آمیخته با مصدومیت وی، تحت الشعاع درگیری با اعضای هیات مدیره باشگاه و خشونت‌های داخل زمین قرار داشت.

بهترین دوران فوتبالی مارادونا به حضور در سری‌آ به همراه باشگاه ناپولی بازمی‌گردد.

رونالدینیو اما در جام جهانی ژاپن و کره جنوبی در سال ۲۰۰۲ جام جهانی را بالای سر برد و این در حالی است که مرد آرژانتینی در سال ۱۹۸۶ و با بازوبند کاپیتانی آلبی سلسته جام را به بوینس آیرس برد.

[ad_2]

Source link