شرایط قرنطینه در پایتخت روسیه سختر می‌شود

[ad_1]

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، سرگئی سابیانین در نشست ویدئویی شورای هماهنگی مقابله با کرونای دولت روسیه گفت: معتقدیم که در استان مسکو باید بطور اجباری و سخت به  سیستم خودانزوایی خانگی (قرنطینه) به دلیل وضعیتی که بوجود آمده است، ادامه دهیم.

به گفته سابیانین، کارشناسان دیدگاه‌های مختلفی دارند اما دو هفته آینده به بسیاری از سوال‌ها در خصوص ادامه شرایط فعلی پاسخ خواهد داد.

وی افزود: پس از این دوره می‌توان فهمید که سیر انتشار کرونا در کشور و سرعت آن چگونه است و تصمیمات لازم پس از این گرفته خواهد شد.

پوتین دیروز با اعلام اینکه با پایان یافتن ماه جاری میلادی قرنطینه روسیه به دلیل کرونا تمام نمی‌شود، اعلام کرد: روسیه تا یازدهمین روز ماه آینده (۱۲ تا ۲۲ اردیبهشت ماه) تعطیل خواهد بود.

گفتنی است، به دستور پوتین از روز دوم ماه آوریل تا ۳۰ ماه آوریل (روز پنجشنبه) تعطیل عمومی در راستای مقابله با شیوع کرونا اعلام شده بود. 

رئیس جمهوری روسیه همچنین دولت روسیه را موظف کرد که مجموعه‌ای از تدابیر برای بهبودی وضع اقتصاد و حمایت از اقشار آسیب پذیر این کشور اتخاذ کند.

آندره ووروبیف استاندار استان مسکو نیز گفته است وضعیت انتشار ویروس کرونا در این منطقه بسیار دشوار است و باید قرنطینه ادامه یابد.

تعداد مبتلایان به کرونا در روسیه از  ۹۳ هزار و ۵۰۰ نفر فراتر رفته است و تاکنون بیش از ۸۶۷ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از روز ۲۵ فروردین ماه خروج ساکنان پایتخت بدون دریافت مجوز الکترونیکی ممنوع شده است.

[ad_2]

Source link