شرط حماس برای مذاکره با رژیم صهیونیستی در مورد تبادل اسرا

[ad_1]

به گزارش تارنمای مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، “یحیی السنوار” تصریح کرد، رسیدگی به مسأله اسیران فلسطینی دربند در زندان‌های رژیم صهیونسیتی از اولویت حماس و گردان‌های القسام است.

یکهزار و ۲۷ اسیر فلسطینی مهرماه ۱۳۹۰ در مقابل تحویل “گلعاد شالیت” نظامی اسیر صهیونیستی از زندان‌های این رژیم آزاد شدند.

رژیم صهیونیستی از آن زمان تاکنون ده‌ها نفر از اسیرانی را که به موجب این قرارداد آزاد شدند، مجددا به اسارت گرفته است و حماس آزادی آنها را پیش شرط ورود به مذاکره برای مبادله اسیران جدید تعیین کرده است.

السنوار با اشاره به میانجی‌گری برخی طرف‌ها برای پیشبرد پرونده اسیران با تل‌آویو افزود: این پرونده به خاطر بحران سیاسی رژیم صهیونیستی و تشکیل نشدن کابینه جدید این رژیم، در حال حاضر راه به جایی نبرده است.

رییس دفتر سیاسی حماس در غزه با بیان این که گردان‌های القسام با دقت پیگیر مسأله شیوع کرونا در زندان‌های رژیم صهیونیستی است افزود، امکان بستن کامل نوار غزه به روی مسافران برای مقابله با ویروس کرونا وجود ندارد، چرا که بیش از ۴۰۰ بیمار سرطانی مجبور به تردد در این باریکه هستند.

السنوار همچنین به اظهارات “نفتالی بنت” وزیر جنگ رژیم صهیونیستی که پیشتر گفته بود، “هرگونه ورود تجهیزات پزشکی به نوار غزه را باید به آزادی نظامیان اسیر اسرائیلی مشروط کرد” واکنش نشان داد و افزود: اگر تجهیزات پزشکی و دستگاه تنفس مصنوعی در غزه یافت نشود، کاری خواهیم کرد که ۶ میلیون شهرک‌نشین اسرائیلی نتوانند نفس بکشند و حق خود را به زور خواهیم گرفت.

شمار مبتلایان به کرونا در فلسطین اشغالی با تأیید یک مبتلای دیگر در منطقه “بیتونیا” (واقع در میان بیت‌المقدس و رام‌الله) به ۱۶۱ نفر رسیده است.

[ad_2]

Source link