شلیک هوایی ارتش صربستان در مراکز مهاجرین

[ad_1]

به گزارش ایرنا، «آلکساندر وولین»  روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران در بلگراد تاکید کرد که سربازان برای هشدار دادن به مهاجرین در منطقه «آداشوتسی» در شمال صربستان از سلاح گرم استفاده و شلیک هوایی کردند تا اینکه هیچ یک از مهاجرین در زمان قرنطینه ۲۴ ساعته که برای آنان در وضعیت اضطراری ناشی از ویروس کرونا تعیین شده، از اردوگاه فرار نکنند.

وولین با اشاره به اینکه ارتش وظایف خود را برابر مقررات به بهترین نحو در زمان وضعیت اضطراری در کشور انجام می‌دهد و هر کسی که به قانون احترام نگذارد با آن برخورد جدی می‌شود، تاکید کرد که ارتش صربستان به قانون، قوانین کاری و حفاظتی احترام می‌گذارد و دقیقا می‌داند که چگونه در شرایط خاص اقدام و مسائل را بر اساس قانون برطرف کند.

به گفته وزیر دفاع صربستان، هر سرباز در ارتش می‌داند که هیچکس نباید اسلحه‌اش را گرفته و یا فردی مجروح شود، ارتش صربستان انسان دوستانه عمل کرده و به حقوق مردم در حوزه مسئولیت خود احترام می‌گذارد، اما اجازه نمی‌دهد که امنیت سربازان به خطر بیفتد.

وی یاد آور شد که اکنون ارتش و پلیس صربستان در وضعیت اضطراری ناشی از ویروس کرونا در کشور از مراکز درمانی، اجتماعی و مهاجرین محافظت و ارتش در تمامی اماکن با مسئولیت پذیری کامل عمل می‌کند.

در زمان وضعیت اضطراری ناشی از کووید-۱۹ در صربستان بر اساس اطلاعیه نهادهای ذیربط در کشور؛ ارتش صربستان کنترل قرنطینه تمامی ۲۰ مرکز مهاجرین در سراسر کشور را بر عهده دارد و در این راستا نیروهای ارتش مانع خروج مهاجرین از اردوگاه‌ها هستند.

بنا بر آخرین گزارش‌ها؛ بیش از هشت هزار مهاجر غیر قانونی در اردوگاه‌های سراسر صربستان اسکان دارند.

مهاجرین در تمامی اردوگاه‌ها بطور ۲۴ ساعته در قرنطینه قرار دارند و بر اساس مقررات در وضعیت اضطراری و به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا هیچ مهاجری به استثنا در مواقع نیازهای درمانی و پزشکی که آن هم باید با اجازه کمیساریای مهاجران باشد، نمی‌تواند از اردوگاه خارج شود.

[ad_2]

Source link