شماره تلفن مجازی واتساپ چیست؟

شماره تلفن مجازی چیست؟ آیا قابل ردیابی است؟ جهان هر روز در حال پیشرفت است و سیستم های ارتباطی ، به ویژه ارتباطات تلفنی ، عقب نیستند. امروزه شرایط به گونه ای است که بسیاری از شرکت ها به دنبال کنار گذاشتن خطوط تلفنی سنتی که به سیم کشی های سراسر کشور متصل هستند ، رها می شوند. در همین حال ، یک ویژگی به نام شماره تلفن مجازی وجود دارد که می تواند بسیاری از محدودیت های سیستم های تلفنی قدیمی را از بین ببرد.

مزایا و معایب یک شماره تلفن مجازی چیست و چقدر امن است؟

شماره تلفن مجازی واتساپ چیست؟

شماره تلفن مجازی یا سیم کارت چیست؟
این شماره تلفن در واقع به یک دستگاه یا خط تلفن خاص وصل نمی شود. در گذشته داشتن شماره تلفن به معنای اختصاص دادن خط تلفن به شما بود که از طریق سیم کشی به صورت جسمی به ایستگاه ارائه دهنده خدمات تلفن وصل می شد. هرگونه تماس با این شماره تلفن ابتدا به ایستگاه هدایت شده و سپس به مقصد اصلی آنها ارسال می شود.

اما با حذف این ابزار فیزیکی ، که البته محدودیت های آن را نیز دارد ، شماره مجازی به شما امکان می دهد کنترل بیشتری داشته باشید و در نتیجه انعطاف پذیری بیشتری در دریافت انواع مکالمه تلفنی داشته باشید. شماره تلفن مجازی که با نام خرید شماره مجازی واتساپ نیز شناخته می شود ، به معنای سیستم های ابر ابری است. این اعداد را باید مستقیماً از تولید کنندگان آنها خریداری کرد و از طریق پورتال وب قابل مدیریت است. به عنوان کاربران این شماره ، می توانید مقصد اصلی آن را مشخص کنید و در صورت نیاز فوراً آن را تغییر دهید.

مزایای اعداد مجازی
مزایای این شماره تلفن مجازی شامل موارد زیر است:

بدون نیاز به سخت افزار: سیستم های Cloud همیشه روشی مؤثر و ارزان برای استفاده در انواع مختلف برنامه ها هستند و یک شماره مجازی که نوعی سرویس ابری است نیز از این قاعده مستثنی نیست. این هزینه کم بیشتر به این دلیل است که این سرویس ها برای اجرای آنها به سخت افزار احتیاج ندارند.
تنظیم آسان خرید شماره مجازی واتساپ
مزایا: بسیاری از ویژگی ها از جمله IVR ، ضبط تماس ، انتقال تماس و VoIP از جمله امکاناتی است که از طریق این اعداد در دسترس خواهد بود.
قابلیت دسترسی: ایده اصلی استفاده از شماره های مجازی این است که بتوانید ارتباط بی سیم با مردم در سراسر جهان برقرار کنید.

با استفاده از شماره تلفن مجازی
از اعداد مجازی می توان برای اهداف مختلف استفاده کرد. این برنامه ها عبارتند از:

تجارت: این شماره تلفن بیشتر در مشاغل تجاری استفاده می شود. برای این کار از شماره مجازی برای ایجاد مرکز تماس استفاده کنید. این مرکز تماس در واقع ایستگاه های کاری مختلفی را در سراسر جهان در یک مکان قرار می دهد. همچنین اگر مشتریان یک مشاغل در شهرهای مختلف پراکنده هستند ، می توانید از این شماره ها برای ارتباط راحت تر با آنها استفاده کنید.

استفاده شخصی: افرادی که تعداد زیادی مسافرت می کنند می توانند از این شماره ها برای برقراری تماس ، برقراری ارتباط با دیگران در تلگرام ، واتس اپ ، توییتر و 4 در سراسر جهان استفاده کنند.

بازاریابی: برخی از شرکتها به دلایلی از اعداد مجازی به عنوان کانال توزیع متفاوت استفاده می کنند و از این طریق محصولات و خدمات خود را ارائه و تبلیغ می کنند.

ارائه خدمات مجازی: کاربرد دیگر این شماره ها می تواند برای شرکتهای کاملاً مجازی در نظر گرفته شود. این شرکت ها می توانند با دریافت شماره مجازی و بدون سیم کارت با مشتریان و کارمندان خود در سراسر جهان ارتباط برقرار کنند.