شهدای دولت بهترین الگو برای خدمت هستند

[ad_1]

به گزارش ایرنا، سعید اوحدی روز شنبه در سومین کنگره وزرا و کارمندان شهید ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام عزاداری سیدالشهدا (ع) و گرامی‌داشت همه شهدا به‌ خصوص شهدای دولت افزود: یکی از نعمت‌های بزرگی که خداوند به انسان اهدا کرده نعمت بزرگ انتخاب و اختیار است که فقط به انسان ارزانی شده است.
وی ادامه داد: بعضی انسان‌ها با تشخیص صحیح انتخاب درستی می‌کنند و در مسیر رشد و کمال قرار می‌گیرند و بعضی دیگر با انتخاب غلط پا در مسیر اشتباه و ناصحیح می‌گذارند. طبق سخن خداوند شاخص‌های این انتخاب صحیح مشخص شده و تصمیم بر عهده خود انسان‌هاست. اینکه مقام معظم رهبری همواره بر بصیرت و تشخیص صحیح تأکید دارند در همین راستای اهمیت انتخاب درست است.
معاون رییس جمهور با بیان اینکه خداوند نشانه‌های زیادی را در طول تاریخ برای پیامبران فرستاده، افزود: کلام خدا و رفتار ائمه معصومین بزرگ‌ترین راهنما برای انتخاب و تشخیص امروز ما است. چنانکه در احادیث نیز آمده است «ان‌ الحسین مصباح الهدی و سفینه النجاة» بزرگ‌ترین شاخص و معیار برای تشخیص و چراغ هدایت عاشورا، سیدالشهدا (ع) و محرم است.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: از ابتدای خلقت انسان‌ها در طول تاریخ شاهد تقابل دو جریانی بودیم که یکی از آن‌ها با بصیرت، انتخاب درست و صحیح داشتند و جریانی که به دلیل عدم بصیرت و وابستگی به دنیا با تشخیص غلط در مقابل راه درست ایستادند. قیام امام حسین (ع) نمونه بزرگ تقابل این دو جریان است و همراهان ایشان و افرادی که مقابل ایشان ایستادند نمادهای انتخاب صحیح و انتخاب غلط هستند.
اوحدی با اشاره به سومین کنگره وزرا و کارمندان شهید گفت: شهدای دولت و بزرگانی چون شهید باهنر، شهید رجایی، شهید چمران و شهید بهشتی بهترین الگوها برای مسیر خدمت هستند و ساده زیستی و فداکاری این شهیدان می‌تواند سرمشق همه ما باشد. در هفته دولت نباید تنها به مسائل اداری و ذکر آمارها و دستاوردهای کاری اکتفا کرد، بلکه یاد و خاطره این شهیدان باید ما را به فکر وا دارد تا ببینیم چقدر در برابر آرمان‌های شهدا مسئول هستیم.
وی افزود: امروز نیز در جامعه پزشکی و درمانی کشور شاهد فداکاری‌هایی هستیم که با اتکا به فرهنگ شهدا جریان دارد و جمعی از پزشکان، پرستاران و کادر درمان زحمتکش کشور در راه درمان بیماران به شهادت می‌رسند. همان‌طور که در دوران دفاع مقدس و ابتدای انقلاب با فداکاری‌های شهدا و ایثارگران از گردنه‌های سخت به‌سلامت عبور کردیم، امروز نیز در شرایط دشوار و ناجوانمردانه تحریم با تأسی به همین فرهنگ می‌توانیم مشکلات را پشت سر بگذاریم.
 سومین کنگره وزرا و کارمندان شهید به همت بسیج وزارتخانه ها و ادارات سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ در سالن همایش‌های صداوسیما برگزار شد.

[ad_2]

Source link