شهرداری سروآباد ۴۰ میلیارد تسهیلات دریافت می‌کند

[ad_1]

سالار محمدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در راستای ایجاد درآمد ثابت و پایدار برای شهرداری سروآباد تقاضای دریافت ۴۰ میلیارد ریال تسهیلات با کارمزد چهار درصد را مطرح کردیم که در کارگروه استانی با آن موافقت شد.

وی افزود: بنا داریم با دریافت این تسهیلات اقدام به خرید و تجهیز یک کارگاه تولیدی یا یک کارخانه شن و ماسه کنیم که ایجاد هر کدام از این کارگاه ها می‌تواند منبع درآمد خوبی برای شهرداری باشد.

شهردار سروآباد یادآور شد:‌ مصوبه دریافت این تسهیلات را به فرمانداری ارجاع دادیم که به محض تایید فرمانداری نسبت به دریافت آن اقدام کرده تا هرچه سریعتر منبع درآمد ثابت برای شهرداری ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه شهرداری سروآباد به گفته منتقدان و بسیاری از مردم نیروی مازاد دارد، گفت: تصمیم به اخراج پرسنل، کارگران و نیروهای زحمتکش را نداریم ولی می‌خواهیم ضمن ایجاد درآمدزایی پایدار از محل تسهیلات دریافتی، نیروی جدیدی جذب نکنیم تا در چند سال آینده با بازنشسته شدن تعدادی از کارکنان، تعادل در نیروها ایجاد شود.

محمدی اضافه کرد: سروآباد شهر کوچکی است که شهرداری با توجه به هزینه‌های بالا، توان تامین حقوق و مزایای پرسنل را ندارد و برای تامین هزینه های خود باید منبع درآمدی پایدار داشته باشد که امیدواریم با تخصیص و جذب ۴۰ میلیارد ریال تسهیلات بدون بهره این مشکل را حل و فصل کنیم.

شهردار سروآباد یادآور شد: مهمترین مشکل شهرداری بدهی ۳۰ میلیارد ریالی به تامین اجتماعی و بانک انصار است که تمام توان و تلاش خود را برای پرداخت این بدهی ها انجام داده و در این راستا اقدامات خوبی انجام شده است.

وی با بیان اینکه هزینه تامین حقوق و مزایای کارکنان و نیروهای شهرداری هر ماه بطور میانگین ۳۰۰ میلیون تومان است، گفت: در یک ماه گذشته ۱۰ ماه از حقوق عقب افتاده پرسنل و نیروهای شهرداری را پرداخت کردیم.

شهرداری سروآباد هم اکنون دارای ۵۰ نفر پرسنل، کارگر و تعدادی نیروهای فصلی است و بدلیل نبود درآمد ثابت همواره با مشکلات مالی برای پرداخت حقوق آنها روبرو است، شهر سروآباد مرکز این شهرستان دارای پنج عضو اصلی و ۲ عضو علی البدل شورای اسلامی است.

شهرستان سروآباد با ۲ بخش مرکزی و هورامان و جمعیتی افزون بر ۵۲ هزار نفر در فاصله ۹۰ کیلومتری از سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و ۲۴ کیلومتر مرز با کشور عراق دارد.

[ad_2]

Source link