شهردار تهران: سفر روزانه با مترو از ۲ میلیون به ۸۰ هزار سفر کاهش یافت

[ad_1]

«پیروز حناچی» شامگاه چهارشنبه میهمان برنامه تهران بیست سیما بود.
وی در این برنامه درباره حمل و نقل عمومی در ایام شیوع کرونا گفت: تقریبا مترو تعطیل به حساب می آمد زیرا وقتی این جمعیت را به تعداد ایستگاه ها و قطارها تقسیم کنیم می بینیم عملا تعطیل شده است.

حناچی عنوان کرد که بعد از تعطیلات یعنی در روز ۱۶ فروردین ۴۰ درصد نسبت به هفته اول فروردین افزایش بار داشتیم اما همان روز نسبت به روز مشابه سال قبل فقط ۱۵ درصد سفر داشتیم.

شهردار تهران خاطر نشان کرد: سرویس ها و تقاضای سفر را جواب می دهیم اما اقداماتی هم کرده ایم تا با آموزش و علامت گذاری مردم را هدایت کنیم به اینکه باید برای پیشگیری یک سری موضوعات را رعایت کرد.

وی با بیان اینکه کسی را اجبار نمی کنیم که سوار قطار بشود و این به اختیار مردم است که سوار قطار یا اتوبوس بشوند، گفت: این در حالی است که برخی از مسئولان می گویند ما باید جلوی مردم را هم بگیریم که سوار قطار و اتوبوس نشوند.

حناچی با اشاره به تصمیم تاکسیرانی تهران برای سوار کردن دو نفر به جای سه نفر در عقب تاکسی، اظهار داشت: این تصمیم برای ایجاد فاصله بین مسافران گرفته شد.

به گفته وی، اگر قرار باشد فاصله اجتماعی آنگونه که مد نظر است درست اجرا شود باید حداقل ۳ برابر فضای فعلی در حمل و نقل فضا در اختیار داشته باشیم.

شهردار تهران درباره حوزه پسماند و مبتلایان در این حوزه به کرونا، اظهار داشت: در حوزه جمع آوری پسماند هیچ فرد مبتلا نداشته ایم اما در بین کارکنان اداری سازمان پسماند، افرادی مبتلا شده اند.

وی با بیان اینکه در حوزه سلامت پزشکی شهرداری تهران یک شهید داشت، عنوان کرد که اما جالب است در گرمخانه ها که پر ازدحام هستند و مشکلات اجتماعی هم آنجا وجود دارد، حتی یک مورد ابتلا مشاهده نشده است.

اقدامات فرهنگی شهرداری با شیوع کرونا

شهردار تهران اظهار داشت: در دو ماه گذشته همه تلاش مان این بوده است که کاری کنیم مردم غیر از بیماری نگرانی دیگری نداشته باشند و بتوانند اوقات خوبی بگذرانند.

حناچی گفت: با شیوع کرونا اقدامات فرهنگی بسیار زیادی را آغاز کردیم و تلاش کردیم با همه امکانات در حوزه افزایش آگاهی مردم قدم برداریم.

اجزای طرح ترافیک از هفته آینده

شهردار تهران گفت: این هفته طرح ترافیک اجرا نشد تا بار از روی حمل و نقل عمومی برداشته شود اما هفته بعد اجرا می شود.

وی افزود: طرح ترافیک با ساعت برقراری ادارات اجرا خواهد شد و بین ساعت ۱۴ تا ۱۶ هم تعطیل اعلام می شود.

شهردار تهران با تاکید بر اینکه جهت گیری عمومی این است که فعالیت ها کاهش پیدا کند، خاطر نشان کرد: ما ناچاریم با کرونا زندگی کنیم اما باید پروتکل های این حوره را هم رعایت کنیم.

وی گفت: یادمان باید باشد که اگر طرح ترافیک اجرا نشود حتما تبعاتی به همراه خواهد داشت.

مشکلات شهرداری با بانک آینده

شهردار تهران درباره فروش اوراق سرمایه گذاری توسط شهرداری تهران با عاملیت بانک آینده نیز افزود: ۹۱۰ میلیارد تومان اوراق فروخته ایم اما بانک آینده پول فروش اوراق را نمی دهد.

حناچی افزود: ده‌ها ملک و پروژه به بانک آینده معرفی کرده ایم اما بانک آینده زیر بار نرفته و از هر ملکی یک ایرادی می گیرد.

وی ادامه داد: مجموعه پارکینگ بیهقی ما بزرگترین ملک ما است که آن را به بانک آینده پیشنهاد کردیم اما آنها قبول نمی کنند.

شهردار تهران افزود: وقتی من ملکی با ارزش ۹۱۰ میلیارد تومان در اختیار ندارم مجبور هستم که چند ملک را به بانک آینده معرفی کنم.

وی ادامه داد: این در حالی است که بانک آینده از ما حدود یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان وثیقه می خواهد.

حناچی ادامه داد: از سوی دیگر همه این هفت ماه گذشته هم پول در حساب بانک بوده است و احتمالا از سود آن هم استفاده می کنند.

 حناچی در پاسخ به این پرسش که شهرداری پول زیادی در اختیار دارد  اما کار زیادی انجام نمی دهد، عنوان کرد: بیشتر از آنکه پول داشته باشیم وعده پرداخت پول داریم اما تحقق نیافته است.

وی در پاسخ به این پرسش که قبول دارید که مدیر موفق مدیری است که با شرایط موجود بتواند جایی که تحت مدیریت وی است را متحول کند، اظهار داشت: اینگونه نیست، وقتی به مدیر وعده هایی داده می شود اما عمل نمی شود مدیر دستش بسته است.

۵۰ هزار میلیارد تومان بدهی انباشت شهرداری تهران

حناچی ادامه داد: ما در شهرداری تهران با ۵۰ هزار میلیارد تومان بدهی انباشته مواجهیم که هر چقدر هم این بدهی را پرداخت می کنیم گویا سود و بهره آن است و تسویه نمی شود.

وی افزود: تا این بدهی را  پرداخت نکنیم نمی توانیم اعتبار جدیدی بگیریم.

[ad_2]

Source link