شهرهای کشور فاقد مصونت کرونا هستند

علی رضا زالی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در سالن کنفرانس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: خطری که در طول هفته های آینده دچار مشکل می کند، تعطیلی چند روز آینده است و اگر با سفرهای بین استانی روبرو شویم، به احتمال زیاد شاهد افزایش بیماری در هفته های آتی خواهیم بود.
زالی ادامه داد: نگرانی هایی در مورد تجمعات آتی وجود دارد و  باید مراقبت کنیم این تجمعات به کانون های ابتلا تبدیل نشود.
وی به برگزاری آزمون ها در هفته آتی اشاره کرد و گفت: باتوجه به برگزاری آزمون هایی که در هفته آینده خواهد بود، ممکن مقداری سیمای بیماری کرونا در استان تهران دستخوش تغییرات شود.
زالی ادامه داد: پیش پیش بینی می شود در هفته آینده سیر ملایم تری از بیماری کرونا را شاهد باشیم.
 

محدودیت های تهران  تمدید شود

وی ادامه داد: باتوجه به اینکه تهران کماکان در وضعیت قرمز بیماری قرار دارد، درخواست ما و استانداری تهران تمدید تمامی محدودیت ها اعمال شده در تهران برای هفته آتی است.
زالی اظهار داشت: این درخواست امروز در کمیته امنیتی انتطامی ستاد کرونا مطرح شد و امید است در ستاد ملی کرونا مورد تایید قرار گیرد.  

وی ادامه داد: قرار شد کارگروه مشترکی بین شهرداری و ستاد کرونای تهران شکل و آثار تعلیق طرح ترافیک از مبادی همه گیر شناسی را بررسی کند.
زالی بیان داشت: هدف ما کاهش سفرهای دورن شهری و استفاده کمتر از ناوگان حمل و نقل عمومی است که اگر محقق نشود، ممکن است تصمیم متفاوت تری در مورد تعلیق طرح ترافیک تهران اتخاذ شود.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *