شهرهای کشور فاقد مصونت کرونا هستند

[ad_1]

علی رضا زالی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در سالن کنفرانس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: خطری که در طول هفته های آینده دچار مشکل می کند، تعطیلی چند روز آینده است و اگر با سفرهای بین استانی روبرو شویم، به احتمال زیاد شاهد افزایش بیماری در هفته های آتی خواهیم بود.
زالی ادامه داد: نگرانی هایی در مورد تجمعات آتی وجود دارد و  باید مراقبت کنیم این تجمعات به کانون های ابتلا تبدیل نشود.
وی به برگزاری آزمون ها در هفته آتی اشاره کرد و گفت: باتوجه به برگزاری آزمون هایی که در هفته آینده خواهد بود، ممکن مقداری سیمای بیماری کرونا در استان تهران دستخوش تغییرات شود.
زالی ادامه داد: پیش پیش بینی می شود در هفته آینده سیر ملایم تری از بیماری کرونا را شاهد باشیم.
 

محدودیت های تهران  تمدید شود

وی ادامه داد: باتوجه به اینکه تهران کماکان در وضعیت قرمز بیماری قرار دارد، درخواست ما و استانداری تهران تمدید تمامی محدودیت ها اعمال شده در تهران برای هفته آتی است.
زالی اظهار داشت: این درخواست امروز در کمیته امنیتی انتطامی ستاد کرونا مطرح شد و امید است در ستاد ملی کرونا مورد تایید قرار گیرد.  

وی ادامه داد: قرار شد کارگروه مشترکی بین شهرداری و ستاد کرونای تهران شکل و آثار تعلیق طرح ترافیک از مبادی همه گیر شناسی را بررسی کند.
زالی بیان داشت: هدف ما کاهش سفرهای دورن شهری و استفاده کمتر از ناوگان حمل و نقل عمومی است که اگر محقق نشود، ممکن است تصمیم متفاوت تری در مورد تعلیق طرح ترافیک تهران اتخاذ شود.

[ad_2]

Source link