شهروندان تا اطلاع ثانوی به استان قزوین سفر نکنند

[ad_1]

به گزارش ایرنا، منوچهر حبیبی روز پنجشنبه در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا، افزود: از هم استانی‌ها نیز می‌خواهیم به استان‌های همجوار سفر نکنند چون وضعیت این استان‌ها نیز در شرایط هشدار است.

 حبیبی ادامه داد: بنا به تعبیر مقام معظم رهبری، سلامت مردم برای ما در جایگاه ویژه قرار دارد از این رو در روز تاسوعا با تأسی از منویات رهبری نماز ظهر برپا نشده و مراسمی هم در این روز برگزار نمی شود.

وی با اشاره به پرهیز از تجمع در ظهر عاشورا اضافه کرد: با توجه به مصوبه ستاد ملی کرونا، نماز ظهر عاشورا در هیات‌ها و مساجد در فضای باز و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و همچنین به صورت محدود در خیابان شهدا برگزار می شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین تاکید کرد: این مراسم شامل قرائت زیارتنامه عاشورا، مداحی مختصر و اقامه نماز ظهر عاشورا توسط امام جمعه به مدت یکساعت خواهد بود و استفاده از ماسک، سجاده و مهر شخصی الزامی است.

حبیبی گفت: سطوح در مساجد و هیات‌ها باید مرتبا گندزدایی شود و در ورودی محل برگزاری مواد ضدعفونی فراهم شود.

وی در خصوص رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مراسم عزاداری، گفت: نظم و انضباط خاص بین دستگاه‌ها و به ویژه جوانان متعهد و پرشور و با شعور حسینی که در مراعات پروتکل‌ها پیشتاز بودند بسیار قابل قدردانی است و نشان می‌دهد که می‌توان عزاداری و رعایت اصول را همسو کرد.

وی گفت: فضای کشور در عزای حسینی است اما در عین حال رعایت اصول نیز انجام می‌شود و ارزیابی‌های ما نشان می‌دهد بیش از ۸۰ درصد عزاداران نهایت عزاداری‌ها را انجام می دهند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین اظهار داشت: از فعالیت سازمان تبلیغات، نیروی انتظامی، بهداشت، صدا و سیما و فرمانداران که به طور ویژه فعالیت‌ها را رصد می‌کنند قدردانی می‌کنیم و با قاطعیت می توان گفت که دین بیشتر از همه به اصول بهداشتی پایبندتر است.

حبیبی با اشاره به مراسم عزاداری در امامزاده علی اصغر(ع) در روستای زرآباد عنوان کرد: از هرگونه اجتماع در این روستا طی تعطیلات پیش رو باید جلوگیری شود چون جزو اجتماعات خاص است و فضای آنجا محدود بوده و امکان فاصله گذاری اجتماعی وجود ندارد.

 وی گفت:با توجه به این موضوع، با نظارت نیروی انتظامی، تبلیغات و اوقاف امور خیریه با نظارت بخشدار و فرماندار، برنامه‌ای در زرآباد برگزار نخواهد شد و مسوولیت این امر با اداره کل اوقاف و امور خیریه استان است.

[ad_2]

Source link