شورایاری های شهر تهران یارانه خود را اهدا کردند

[ad_1]

به گزارش روز سه شنبه معاونت ارتباطات شورای شهر تهران «سید آرش حسینی میلانی»   درباره اقدامات شورایاران در مبارزه و مواجهه با اپیدمی کرونا افزود: دسته‌ای از اقدامات در زمینه اطلاع‌رسانی بوده و شورایاران با استفاده از فضای مجازی و امکاناتی که در اختیار داشتند، محتوای آموزشی تولید شده توسط اداره خدمات شهرداری را در سطح محلات توزیع کردند.  

وی گفت: آنها در اقدامی دیگر، در سرای محلات بر توزیع اقلام تبلیغاتی نظارت داشته و کمک کردند.  

میلانی ادامه داد: حدود ۶ هزار محتوای آموزشی توسط شورایاران در این مدت توزیع و منتشر شده است.  

وی با بیان اینکه شورایاران اقداماتی هم در جهت جمع‌آوری کمک‌های مالی انجام دادند، عنوان کرد: یارانه‌هایی که به حساب هر محله توسط ستاد شورایاری‌ها واریز شده بود، از سوی شورایاری‌های محلات برای مقابله با کرونا هزینه شده است.  

میلانی افزود: مجموعا شورایاری‌ها حدود ۳۵۰ میلیون تومان در این رابطه اختصاص دادند.  

به گفته وی، شاید این رقم در مقایسه با ارقامی که توسط شهردای تهران در بحث مبارزه با کرونا هزینه شده، قابل توجه نباشد اما باید این مورد را در نظر گرفت که یارانه‌ای که توسط ستاد شورایاری‌ها در اختیار شورایاری‌ها قرار گرفته بود در مبارزه با این ویروس هزینه شده است.  

نائب رییس ستاد هماهنگی شورایاری‌ها با تاکید بر اینکه شورایاران با توجه به ارتباطی که در سطح محلات با خیرین دارند، کمک‌هایی را برای مقابله با ویروس کرونا جمع‌آوری کرده‌اند، خاطرنشان کرد: بخش عمده‌ای از این کمک‌های مالی در تهیه اقلام ضد عفونی، بسته‌های بهداشتی و مواد غذایی هزینه شده است.

حدود ۱۳۲ هزار ماسک، ۱۰ هزار گان(روپوش)، ۲۰ هزار بسته شیلد پرستاری و حدود ۴۰ هزار لیتر الکل و ژل، ۱۶ دستگاه تب‌سنج و حدود ۱۰۰ هزار بسته بهداشتی نیز بین شهروندان و کادر درمانی توزیع شده است.  

 میلانی ادامه داد: قابل ذکر است که در این مورد، منابع شورایاران متکی بر کمک‌های مردمی است و شورایاران با استفاده از ارتباطات اجتماعی خود مبالغی را از خیرین دریافت کرده و در این امور هزینه کرده‌اند.

وی با بیان اینکه غیر از جمع‌آوری کمک‌های مالی و توزیع اقلام، شورایاران در بحث‌های نظارتی نیز حضور داشتند، ابراز داشت: با همکاری کارگروه مشارکت‌های اجتماعی سازمان مدیریت بحران، چک لیست‌های نظارتی برای شورایاران ارسال شد و در این حوزه نیز شورایاران گزارش‌های میدانی از ضد عفونی کردن مراکز زیر نظر شهرداری از جمله میادین میوه و تره‌بار، ایستگاه‌های اتوبوس و غیره تهیه کرده و در اختیار ستاد شورایاری‌ها قرار داده‌اند که به شورا و شهرداری بازتاب داده خواهد شد.  

عضو ستاد هماهنگی شورایاری‌های شهر تهران در مورد ورود شورایاران به عملیات میدانی در زمینه مقابله با ویروس کرونا هم بیان کرد: شورایاران در کنار سایر نهادهای محلی از جمله بسیج و تشکل‌های مردم‌نهاد برای مقابله با ویروس کرونا حضور و ورود میدانی به عرصه داشتند و با حفظ نکات ایمنی و بهداشتی در عملیات گندزدایی و ضدعفونی کردن شهر نقش داشتند.  

به گفته این عضو شورای شهر، شورایاران در عالی‌ترین سطح برای مقابله با ویروس کرونا در محلات حضور دارند و حتی از جان مایه گذاشتند و نشان دادند به رسالتی که برای خود قائل هستند، به شدت پایبندند.  

چهارمین دوره شورایاری شهر تهران سال گذشته فعالیت خود را آغاز کردند.

تاکنون ۶۲ هزار و ۵۸۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۳۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، فوت ناشی از این ویروس در کشور به سه هزار ۸۷۲ نفر رسید.

[ad_2]

Source link