شکستگی خط انتقال آب هزار میلی‌متری قزوین ترمیم شد

[ad_1]

سید محمد حسین ابوترابی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: روز گذشته کارشناسان شرکت آبفا در پی مشکل قعطی آب در خیابان های شهید بابایی و ملاصدرا متوجه شکستگی لوله خط اصلی انتقال آب در بلوار شهید سردار سلیمانی شدند و بلافاصله برای ترمیم آن وارد کار شدند.

این مسوول گفت: البته همزمان با قطعی آب به دلیل بروز این مشکل پیلوت بیشتر منازل مسکونی مناطق دارای مشکل دارای آب بود.

وی اظهار داشت: در حال حاضر مشکل خاصی در آبرسانی به مشترکان در شهر قزوین به جز  ۲کوچه از منطقه ملاصدرا که اعلام افت فشار داشته اند وجود ندارد و کارشناسان آبفا در حال بررسی این موضوع و رفع مشکل هستند.

مسوول روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قزوین گفت: متخصصان و تیم فنی این شرکت برای ترمیم این خط لوله اصلی پنج متر در عمق زمین به فعالیت پرداختند و پس از ۱۲ ساعت موفق به ترمیم و رفع مشکل آن کردند.

وی اظهار داشت: شکستگی خط لوله های فرعی و اصلی یک موضوع غیرقابل پیش بینی است اما تلاش تیم های فنی شرکت آبفا در این گونه حوادث، سرعت عمل بالا برای رفع مشکل و برقراری خط لوله دچار مشکل شده به خط توزیع و شبکه است.

ابوترابی با بیان اینکه روز گذشته به دلیل مشکل ایجاد شده ۶ هزار تماس تلفنی با سامانه ۱۲۲ آبفا برقرار شده بود،افزود: واحد ۱۲۲ به شکل شبانه روزی فعال است اما گاهی اوقات به دلیل حوادث اینچنینی و غیرقابل پیش بینی شده حجم تماس ها بسیار بالا می رود و چهار اپراتور موجود در این مرکز قادر به پاسخگویی همزمان به تعداد بالایی از تلفن ها نیستند و طبیعی است که برخی شهروندان پشت خط در انتظار می مانند.

وی در ادامه با اشاره به مشکل قعطی آب در برخی مناطق شمال شهر قزوین طی روزهای دوشنبه و سه شنبه،گفت: با توجه به افزایش دمای هوا و رشد مصرف برای آنکه آب شهر دچار قعطی نشود، افت فشار آب پیش بینی شده و از قبل اطلاع رسانی شد.

مسوول روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قزوین اظهار داشت: با توجه به افزایش مصرف در مدت یاد شده، سطح مخزن آب مینودر کاهش یافته بود و برای آنکه فشار شبکه تامین و آب این مخزن تامین شود، شرکت آبفا برای ساعاتی از روز اعلام قطعی کرد.

وی با بیان اینکه در ساعات پیک مصرف با کمبود ۴۰۰ لیتر بر ثانیه آب در شهر قزوین روبرو هستیم،افزود: البته با اجرای چاه های شرق قزوین که شرکت آبفا برای تامین اعتبار آن پیگیر است این مشکل و کمبود مرتفع خواهد شد.

ابوترابی در ادامه از شهروندان خواست تا با صرفه جویی و مدیریت مصرف به ویژه در ایام تابستان موجب تامین پایدار آب شرب برای همه مشترکان شوند.

[ad_2]

Source link