شیوع کرونا استفاده از اقتصاد اینترنتی را ضروری کرده است

[ad_1]

علی فقه‌مجیدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: باید این واقعیت را پذیرفت که شرایط به گونه‌ای است که به ناچار در برخی فعالیت‌های اقتصادی، باید به سمت استفاده از سبک‌های جدید گام برداشت.

وی با بیان اینکه مردم باید قبول کنند که قدرت انتشار این ویروس بالا است، افزود: حتی در صورت نبود کرونا، در آینده‌ای نزدیک سبک زندگی بشر به سمت اینترنتی و دیجیتالی شدن خرید و فروش پیش خواهد رفت.

عضو هیات علمی دانشگاه کردستان با اشاره به اینکه با توجه به وجود بیماری کرونا چشم‌انداز آینده چندان مثبت نیست، اضافه کرد: به هرحال طی دو سه سال آینده حتی اگر داروی قطعی این بیماری کشف نشود، آثار آن در اقتصاد درون‌سازی و در زندگی مردم هضم می‌شود.

فقه‌مجیدی به لزوم تغییر سبک خرید مردم در آینده اشاره کرد و یادآور شد: مردم باید با این بیماری کنار بیایند و شیوه تهیه و خرید کالا و لوازم ضروری زندگی را به سمتی ببرند که تماس فیزیکی و حضوری کمتر شود.

وی تاکید کرد: در سال‌های آینده مشاغلی که خدمات خود را به سمت غیرحضوری انجام می‌دهند سودآوردی و طرفداران بیشتری خواهد داشت، همچنانکه در چند ماه اخیر به دلیل شیوع کرونا، کسب و کارهای اینترنتی رونق خوبی داشته و در آینده نیز این رویه ادامه می‌یابد.

استاد اقتصاد دانشگاه کردستان به تغییر سبک زندگی مردم ایران و جهان و استقبال آنان از غذاهای آماده و بیرون‌بر در سال‌های گذشته اشاره کرد و گفت: در صورت ادامه شیوع ویروس کرونا، اقبال مردم به رستوران‌ها و غذاهای آماده کمتر می‌شود و به طور طبیعی آثار این بیماری بر اقتصاد چنین مشاغلی در آینده نمایان خواهد شد.

فقه‌مجیدی یادآور شد: ادامه این روند و پایداری ویروس کرونا، بخش گردشگری را نیز دچار خسارت‌های زیادی می‌کند و از رونق این صنعت هم بطور قابل توجهی کاسته می‌شود.

براساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تا ظهر جمعه ۱۳ تیر ماه در مجموع ۲۳۵ هزار و ۴۲۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۵۴ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۱ هزار و ۲۶۰ نفر رسید.

[ad_2]

Source link