شیوع کرونا به ۶۰ هزار واحد اقتصادی لرستان خسارت وارد کرد

[ad_1]

اسد عبدالهی روز جمعه در آیین کلنگ زنی مجتمع فروسیلیس بروجرد در شهرک صنعتی شماره ۲ این شهرستان افزود: بروجرد یکی از قطب های صنعتی استان است که علاوه بر این بخش عمده داروهای کشور در بروجرد تولید میشود.

وی با اشاره به خسارت کرونا بر واحدهای اقتصادی و تولیدی گفت: علیرغم این که شرایط سختی بر کشور و استان از طریق تحریم و کرونا وجود دارد طی بررسی های صورت گرفته کرونا به ۶۰ هزار واحد اقتصادی و کسبه در استان لرستان خسارت وارد کرده که بالغ بر یکهزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

عبدالهی اظهار داشت: برخی از واحدهای تولیدی در این شرایط نیز به فعالیت خود ادامه داده و برخی دیگر از واحدهای تولیدی که در طی سال های گذشته به دلایلی چرخه تولید آنها دچار مشکل شده، با پیگیری های لازم یا افزایش ظرفیت پیدا کردند و یا اگر به تملک بانک درآمده بودند بخشی از آنها به سرمایه گذار جدید واگذار شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان با تاکید بر احیای واحدهای راکد بیان کرد: نمایندگان و مسوولان استان پیگیر هستند که واحدهای تولیدی راکد به چرخه تولید بازگردند.

وی اضافه کرد: طبق آخرین اخبار، قطعات خودرو وارد این واحد تولیدی شده و از هفته آینده مونتاژ خودروها آغاز میشود و همچنین ۱۲۰ خودرو برای مونتاژ وارد شده که نشان میدهد استان به دنبال این است که واحدهای تولیدی دارای مشکل را با پیگیری دوباره احیا و مشکلات آنها را برطرف کند.

عبدالهی افزود: یکی از واحدهایی که در شهرستان بروجرد می تواند اثرگذار باشد، فروسیلیس است که امروز کلنگ زنی شد و شرایط برای تولید فراهم شده که این تولید یکی از نیازهای کشور است.

به گزارش ایرنا، برای راه اندازی این مجتمع سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری خواهد شد که فاز اول تولید در هفت هکتار آغاز شده است.

کل مساحت مورد نیاز برای اجرای این طرح ۲۰ هکتار است و همچنین سالانه به ۲۰ هزار متر مکعب آب و ۳۴ مگاوات برق نیاز دارد و با اجرای این طرح زمینه برای اشتغال ۲۱۰ نفر از جویندگان کار فراهم می شود.

در این آیین صالحی نیا معاون وزیر صنعت و مدیر عامل صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان، فرماندار بروجرد، عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه اشترینان  و جمعی از مدیران شهرستانی و استانی حضور داشتند.

[ad_2]

Source link