شیوه‌نامه‌های رمز ارزها تدوین می‌شود

[ad_1]

به گزارش ایرنا، علی مویدی روز شنبه در حاشیه یکصد و سی امین نشست ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در محل وزارت کشور در جمع خبرنگاران گفت: سه هفته قبل دولت تعیین تکلیف کرد و دستور داد آیین نامه‌ها و شیوه نامه‌های رمز ارزها اصلاح شود.

مویدی اضافه کرد: رمز ارزها می‌تواند یک فرصت باشد اما اگر خوب در کشور جا نیفتد و به خوبی تعریف نشود، می‌تواند تهدید تلقی شود. قرار شد با در نظر گرفتن همه ابعاد کار، شیوه نامه‌ها تدوین و به منظور صیانت از منابع ملی و سرمایه های کشور این شیوه نامه تنظیم شود.

رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تحقیق و تفحص از ستاد را موضوع دیگری عنوان کرد که در این نشست مطرح شد و گفت: مجلس دهم در سال ۹۵ و ۹۶ طرح تحقیق و تفحص از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز را انجام داد و ستاد موظف است به نظر نمایندگان و ایرادات مطرح شده پاسخ داده و به نظر نمایندگان تمکین کند.  

وی اضافه کرد: گزارش طرح تحقیق و تفحص با ۴ سال تاخیر در مجلس یازدهم قرائت شد که این هم یک مساله است. نظر ستاد این است که اگر دستگاه‌ها همان موقع به تکلیف خود عمل می‌کردند، حقوق و تلاش‌های ستاد مورد تظلم قرار نمی‌گرفت.

مویدی با اشاره به اعلام نیاز کشورهای همجوار نسبت به دام ایران، اظهار کرد: محور سوم بحث‌های نشست امروز، طلاکوبی دام‌ها بود تا از قاچاق این سرمایه کشور جلوگیری شود.

رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به اقدامات وزارت جهاد کشاورزی برای ساماندهی دام تاکید کرد: قرار شد این فرایند طوری تکمیل شود که با شناسنامه دار کردن دام‌ها از خروج این سرمایه جلوگیری شود.

[ad_2]

Source link