شیوه‌نامه‌های رمز ارزها تدوین می‌شود

به گزارش ایرنا، علی مویدی روز شنبه در حاشیه یکصد و سی امین نشست ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در محل وزارت کشور در جمع خبرنگاران گفت: سه هفته قبل دولت تعیین تکلیف کرد و دستور داد آیین نامه‌ها و شیوه نامه‌های رمز ارزها اصلاح شود.

مویدی اضافه کرد: رمز ارزها می‌تواند یک فرصت باشد اما اگر خوب در کشور جا نیفتد و به خوبی تعریف نشود، می‌تواند تهدید تلقی شود. قرار شد با در نظر گرفتن همه ابعاد کار، شیوه نامه‌ها تدوین و به منظور صیانت از منابع ملی و سرمایه های کشور این شیوه نامه تنظیم شود.

رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تحقیق و تفحص از ستاد را موضوع دیگری عنوان کرد که در این نشست مطرح شد و گفت: مجلس دهم در سال ۹۵ و ۹۶ طرح تحقیق و تفحص از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز را انجام داد و ستاد موظف است به نظر نمایندگان و ایرادات مطرح شده پاسخ داده و به نظر نمایندگان تمکین کند.  

وی اضافه کرد: گزارش طرح تحقیق و تفحص با ۴ سال تاخیر در مجلس یازدهم قرائت شد که این هم یک مساله است. نظر ستاد این است که اگر دستگاه‌ها همان موقع به تکلیف خود عمل می‌کردند، حقوق و تلاش‌های ستاد مورد تظلم قرار نمی‌گرفت.

مویدی با اشاره به اعلام نیاز کشورهای همجوار نسبت به دام ایران، اظهار کرد: محور سوم بحث‌های نشست امروز، طلاکوبی دام‌ها بود تا از قاچاق این سرمایه کشور جلوگیری شود.

رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به اقدامات وزارت جهاد کشاورزی برای ساماندهی دام تاکید کرد: قرار شد این فرایند طوری تکمیل شود که با شناسنامه دار کردن دام‌ها از خروج این سرمایه جلوگیری شود.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *