صادرات افزون‌بر ۱۶۸ هزار تن کالا از سیستان و بلوچستان

[ad_1]

تیمور باقری روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به تاثیرات شیوع ویروس کرونا در مبادلات مرزی با کشورهای افغانستان و پاکستان اظهارداشت: مبادلات تجاری سیستان و بلوچستان با کشور افغانستان از طریق پایانه مرزی میلک بدون توقف و با رعایت تمامی موازین بهداشتی تداوم دارد اما با کشور پاکستان از طریق پایانه مرزی میرجاوه با توجه به بستن مرز مشترک از سوی کشور مذکور با مشکلاتی همراه بود.

وی افزود: با پیگیری‌های انجام شده توسط استانداری سیستان و بلوچستان، اداره‌کل حمل و نقل جاده‌ای، اداره کل گمرکات استان و سایر دستگاه‌های متولی و رایزنی‌های به عمل آمده توسط وزارت امور خارجه، کشور پاکستان بعد از حدود ۲ ماه تعطیلی از ۲۴ اردیبهشت مجوز ورود محدود ناوگان به خاک خود را از طریق مرز میرجاوه صادر کرد.

معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان مجموع ترانزیت انجام شده از مرزهای زمینی و دریایی این استان را نیز در مدت مذکور۴۷ هزار و ۷۳۵ تن عنوان کرد که توسط ۲ هزار و ۱۱۰ دستگاه کامیون جابجا شده است.

وی با اشاره به اهمیت مراقبت‌های پیشگیرانه از شیوع بیماری کرونا در پایانه‌های مرزی سیستان و بلوچستان گفت: همکاران ما در این اداره‌کل علاوه‌بر نصب بنرهای آموزشی در محوطه پایانه‌های مرزی میلک و میرجاوه روزانه اقدام به ضدعفونی محوطه پایانه‌ها و کامیون‌های ورودی و خروجی می‌کنند.

[ad_2]

Source link