صنایع پایین دستی پالایشگاه گاز ایلام زنجیره ای از فرصت های شغلی ایجاد می کند

[ad_1]

محمد نوذری روز شنبه در بازدید فرمانداران استان از شرکت پالایش گاز ایلام با اشاره به اینکه این واحد صنعتی در سال جهش تولید قدمهای خوبی برای افزایش تولید برداشته است، افزود: این پالایشگاه با حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز علمی دانشگاهی استان و با به کارگیری و تقویت پیمانکاران بومی، نقش بسزایی در توسعه پایدار استان ایلام دارد.

وی افزود: عملکرد پالایشگاه گاز ایلام مطلوب است و انتظار می رود در ادامه مسیری که انتخاب کرده است، بتواند شعار سال جاری را عملیاتی کند.

نوذری یادآور شد: موقعیت استراتژیک این پالایشگاه به عنوان تنها پالایشگاه گاز غرب کشور، شرایط مناسبی را پدید می‌آورد که محصول گاز شهری حتی در فصل زمستان و سایر مقاطع پرمصرف سال به آسانی در اختیار مصرف کنندگان گاز اعم از خانگی و صنعتی در استان ایلام و استان های همجوار قرار گیرد.

همچنین در این بازدید مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام با اشاره به اینکه این پالایشگاه در راستای تحقق نامگذاری سال جاری قدم های مثبتی برداشته است، گفت: در سه ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته گاز ورودی ۱۵ درصد و گاز تزریقی به خط سراسری بیش از ۲۰ درصد افزایش یافته است.

روح اله نوریان با بیان اینکه میعانات گازی ۶ درصد در این مدت افزایش یافته است، افزود: گوگرد مایع ۲۱ درصد و گوگرد پاستیلی نیز ۱۶ درصد افزایش را نشان می دهد.

وی از افزایش فروش میعانات گازی در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: گوگرد پاستیلی ۱۴ درصد و ال پی جی ارسالی به عسلویه و پتروشیمی ایلام بیش از ۳۶۰ درصد در سه ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام با بیان اینکه این پالایشگاه تلاش خواهد کرد تا شعار سال جاری در این مکان صنعتی تحقق پیدا کند، ادامه داد: در راستای مسوولیت های اجتماعی، پیشگیری و مبارزه با شیوع بیماری کرونا و جلوگیری از حوادث نیز اقدامات قابل توجهی انجام شده است.

نوریان افزود: پالایشگاه گاز ایلام با توجه به داشتن ترش ترین خوراک در بین پالایشگاه‌های گازی، ایمنی در انجام فعالیت‌ها را در اولویت قرار داده است.

وی اظهار داشت: ارسال سه محصول گاز اتان، گاز مایع خام و میعانات گازی پالایشگاه گاز ایلام در انتظار راه اندازی قریب الوقوع واحد اس آر یو و الفین پتروشیمی ایلام است و هم اکنون گاز اتان به خط سراسری تزریق می شود.

نوریان اضافه کرد: میعانات گازی از طریق تانکر به مبادی مصرف در کشور و بخشی از گاز مایع خام از طریق کپسول های مخصوص به عسلویه ارسال می شود.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام با اشاره به اینکه در سال گذشته ۳۲ هزار مگاوات برق به شبکه سراسری برق تزریق شده است، گفت: پیش بینی می شود که امسال هم براساس برنامه ریزی انجام شده برای جلوگیری از خاموشی به استان کمک شود.

نوریان یادآور شد: در تعمیرات اساسی پیش رو نیز تمهیدات لازم برای پیشگیری و کنترل شیوع کرونا اندیشیده شده ودستورالعمل های ابلاغی نیز مطابق رویه چند وقت اخیر جاری است.

[ad_2]

Source link