صندوق تامین خسارت‌های بدنی، چرخه آرامش را در جامعه کامل می‌کند

[ad_1]

سیدمحمد کریمی روز شنبه در مراسم افتتاح صندوق تامین خسارت‌های بدنی شعبه استان زنجان با بیان اینکه این صندوق از پدیده‌های ارزشمند صنعت بیمه است، اظهار داشت: صندوق تامین خسارت‌های بدنی به افرادی رسیدگی می‌کند که در نهایت هر اندازه هم مقصر باشند باز هم به درجه عُسر و حرج می‌رسند زیرا با زندانی شدن فرد مقصر، اساس خانواده‌های زیادی ویران می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: خودرو در شرایط امروز، یکی از اسباب و لوازم ضروری زندگی انسان‌ها بوده و چرخه امور اداری، اجرایی و خانوادگی بدون آن امکانپذیر نیست که بر اثر حادثه با خسارت‌های زیادی مواجه می‌شود.

کریمی ابراز کرد: بالا بودن میزان حوادث و سوانح رانندگی و تلفات ناشی از آن نیازمند تدبیر مسؤولان و ارتقای فرهنگ عمومی مردم است.

دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران گفت: هرجا مسؤولان اجرایی و قضایی در کنار هم بوده‌اند، کار مردم نیز بیشتر تسهیل شده است.

قائم‌مقام رییس کل دادگستری استان زنجان نیز گفت: با افتتاح شعبه صندوق تامین خسارت‌های بدنی در این استان، مشکلات جامعه هدف در داخل استان برطرف شده و نیازی به مراجعه به خارج از استان نیست.

سیدنجم‌الدین صفوی افزود: مراجعه به خارج از استان به دلیل در معرض خطر بودن افراد، دارای ریسک و خطر خادثه بود که با افتتاح این شعبه از بسیاری از خطرات، پیشگیری شد.

وی اظهار داشت: دادگستری استان به‌ویژه معاونت پیشگیری و همچنین دادستان‌های شهرستان‌ها تمام تلاش خود را در رابطه با پیشگیری از حوادث به کار می‌گیرند.

صفوی خاطرنشان کرد: در این زمینه، تذکرات لازم شناسایی و نقاط آسیب‌پذیر و حادثه‌خیز شناسایی و به مراجع مربوطه اعلام می‌شود.

قائم‌مقام رییس کل دادگستری استان زنجان گفت: بسیج ملی برای مقابله با بیماری کرونا صورت گرفته در حالی که تلفات این بیماری، کمتر از تصادفات رانندگی است.

وی اظهار داشت: کاهش تصادفات رانندگی نیز همت و عزم ملی مانند مقابله با بیماری کرونا می‌طلبد و نباید تمام تقصیرها را به گردن یک نهاد انداخت.

[ad_2]

Source link