طرح انتقال آب از سد طالقان و تامین آب شرب

[ad_1]

یدالله ملکی روز پنجشنبه با اعلام این مطلب افزود: این طرح که از مصوبات سفر ریاست محترم جمهوری به استان قزوین می‌باشد از سال ۱۳۹۶ شروع گردیده اما بدلیل عدم تامین و تخصیص اعتبار مورد نیاز از پیشرفت قابل ملاحظه‌ای تاکنون برخوردار نبوده است. 

وی یادآورشد: این طرح مشتمل بر ۲ پروژه تصفیه‌خانه و خطوط انتقال آب شرب می‌باشد که تصفیه‌خانه آب شرب آن از طریق سرمایه گذاری بخش خصوصی به روش BOT  در دست انجام است و اجرای خطوط انتقال آب نیز از طریق منابع عمومی دولت مد نظر بوده است که با محدودیت این منابع در سال های اخیر مواجه شده است.

ملکی بهره‌گیری از سرمایه گذاری بخش خصوصی در اجرای خطوط انتقال آب شرب را رویکرد جدید شرکت به منظور تسریع در روند عملیات اجرایی دانست و افزود : با توجه به این رویکرد، انجام مطالعات تحلیل مالی سرمایه گذاری در دستور کار شرکت قرار گرفته و به منظور جذب سرمایه بخش خصوصی، واگذاری ۵ میلیون متر مکعب آب به عنوان مشوق به سرمایه گذار جهت استفاده در فعالیت های اقتصادی خود و یا فروش به بخش صنعت به منظور بازگشت اصل و سود سرمایه مد نظر می باشد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین از اختصاص ۵ میلیون متر مکعب آب به عنوان مشوق سرمایه گذاری بخش خصوصی در اجرای طرح آبرسانی از سد طالقان به شهرها و روستاهای استان پس از پیگیریهای صورت گرفته از طریق وزارت نیرو خبر داد.  

وی با اشاره به مذاکرات انجام شده با وزارت نیرو و اقدامات و پیگیری‌های مستمر صورت گرفته گفت : مجوز واگذاری آب به سرمایه گذار به میزان مورد اشاره، در اواخر اسفند ماه سال گذشته از وزارت نیرو اخذ گردید و انجام سایر اقدامات مربوط به واگذاری کار به بخش خصوصی از طریق مناقصه عمومی در برنامه‌های عملیاتی سالجاری شرکت قرار دارد.

به گفته وی پروژه انتقال آب شرب از سد طالقان به شهرها و روستاهای استان قزوین یکی از مهمترین و بزرگترین پروژه های عمرانی استان است که با اجرای آن یکی از آرزوهای دیرین مردم منطقه برآورده خواهد شد.

[ad_2]

Source link