طرح تفکیک پسماند در بروجرد اجرا می‌شود

[ad_1]

رضا غلامپور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با عنایت به آغاز به کار پیمانکارطرح مدیریت تفکیک پسماند از اواسط اردیبهشت ماه، شهرداری بروجرد درنظر دارد تا طرح نظارت و ساماندهی زباله گردها و مراکز خرید ضایعات سطح شهر را با اهتمام بیشتری در دستور کار خود قرار دهد.

وی اظهار داشت: در همین راستا شهرداری بروجرد این آمادگی را دارد تا در صورت تمایل افراد زباله گرد نسبت به تشکیل پرونده برای ایشان اقدام نموده و از ظرفیت این افراد در طرح مدیریت تفکیک پسماند استفاده نماید.

معاون خدمات شهری با بیان اینکه مراکز جمع آوری و خرید ضایعات در دسته مشاغل پرخطر شیوع کرونا طبقه بندی شده اند، گفت: تعطیلی مراکز مذکور تا اطلاع ثانوی ادامه خواهد داشت و با عنایت به آغاز بکار طرح مدیریت تفکیک پسماند، و تهدیداتی که فعالیت این مراکز برای بهداشت عمومی در بر دارد مراکز مذکور از جمع آوری ضایعات مربوط به زباله منع و دامنه فعالیت آنها به حوزه هایی همچون آهن آلات محدود خواهد شد.

غلامپور افزود: طبق دستور استاندار محترم، اداره کل امور عشایر استان و اداره منابع طبیعی استان تا پانزدهم اردیبهشت ماه ۹۹ از ورود عشایر به استان جلوگیری خواهند نمود، در همین راستا، شهرداری بروجرد نیز با همکاری اداره منابع طبیعی شهرستان اقدام به استقرار ایست بازرسی در مجاورت بقعه متبرکه امامزاده ولیان واقع در دهستان شیروان نموده است تا از ورود دام های عشایر به شهر جلوگیری و آنها را به خارج از حریم شهر هدایت نمایند.

وی بیان کرد: شهرداری این حق را برای خود محفوظ می داند تا اگر دام های عشایر به ویژه قبل از ایام تقویم کوچ وارد محدوده شهر شوند بر علیه متخلفان اقامه دعوا نموده و با توجه به نظر مساعد دادستان محترم استان لرستان و شهرستان بروجرد، حمایت های لازم قضایی در این زمینه از شهرداری صورت خواهد پذیرفت.   
 

[ad_2]

Source link