ظرفیت تخت‌های بیمارستانی خوزستان در مرز پر شدن است

[ad_1]

به گزارش ایرنا علیرضا افشار سه شنبه شب در برنامه زنده تلویزیونی سیمای مرکز خوزستان اظهار داشت: در شرایط فعلی ضرورت دارد ظرفیت‌های بلااستفاده را در استان خوزستان دوباره بکار بگیریم تا ظرفیت خالی لازم را برای بیماران کرونایی ایجاد کنیم.
وی افزود: از زمان آغاز پیک ابتلا به کرونا با توجه به نیازهایی شامل تجهیزات و امکانات، که از سوی استان خوزستان به وزارت بهداشت اعلام‌ شد همه این نیازها در اسرع وقت و با سرعت بالا به خوزستان رسید.
نماینده وزیر بهداشت در امور اجرایی کرونا در خوزستان با تاکید بر این که پیش‌بینی‌ها پیرامون کرونا درست نبود تصریح کرد: یکی از دلایل اصلی درست نبودن پیش‌بینی‌ها ناشناخته بودن رفتار ویروس است چراکه پیش‌بینی می‌شد پس از ماه  رمضان و با افزایش دما عملکرد ویروس ضعیف و تعداد مراجعه بیماران کاهش یابد اما دقیقا خلاف این مساله رخ داد.
وی ادامه داد: مردم خوزستان پس از گذراندن یک دوره سه ماهه قرنطینه خانگی تقریبا احساس خستکی کردند و فاصله های اجتماعی را رعایت نکردند و در مراسم مختلف و تجمع هات حضور یافتند که همین امر موجب روند افزایشی پیک بیماری کرونا در این استان شد.
افشار ادامه داد: وزیر بهداشت همچنین دستوری صادر کردند تا در دانشگاه ها مراکزی به منظور افزایش کیفیت درمان اختصاص یابد.
وی با اشاره به نیاز خوزستان به تبادل اطلاعات علمی و تجربی در رابطه با بیماری کرونا گفت:با هماهنگی وزیر بهداشت از یک تیم درمانی خبره و اساتید دپارتمان‌های علمی دانشگاه تهران برای انجام مطالعات علمی در استان خوزستان در کنار دیگر اساتید استانی دعوت به عمل آمد.
نماینده وزیر بهداشت در امور اجرایی کرونا در خوزستان درخصوص چرایی منتشر نشدن آمار مبتلایان به کرونا در استان خوزستان گفت: این امر از سوی ستاد ملی کرونا تصویب شد.
خوزستان دربحث شیوع بیماری کرونا  از یک ماه پیش در وضعیت قرمز قرار گرفته است و در روزهای اخیر تعداد مبتلایان این استان به نحو چشمگیری افزایش یافته است.
مسوولان دانشگاه علوم پزشکی اهواز  بالا رفتن آمار مبتلایان به ویروس کرونا در خوزستان را ناشی از رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی توسط اصناف، مردم و ادارات و همچنین افزایش بیماریابی عنوان کرده‌اند.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا سوم تیرماه  ٢٠٩ هزار و ٩٧٠ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ١٢١ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، جان باختگان کرونا در کشور به ۹ هزار و ۸۶۳ نفر رسید.

[ad_2]

Source link