عمل کوچک کردن سینه مردان(ژنیکوماستی)

با این حال اگر این عارضه ناشی از یک بیماری زمینه ای مانند هیپوگنادیسم ، سوء تغذیه و یا سیروز ایجاد شود ، در این صورت ممکن است نیاز به درمان داشته باشد.

بزرگی سینه در مردان

شیوع این وضعیت بین سنین 50 تا 69 سالگی به حداکثر خود میرسد. این افراد با استفاده از مشاوره و راهنمایی پزشک مجرب و با مهارت، دکتر مرادیان روش معالجه مناسب را برگزیده و به صورت کامل درمان گشته اند.

از آنجاییکه بزرگ شدن سینه مردان دلایل متفاوتی می تواند داشته باشد، ضروری است که برای تشخیص وجود ژنیکوماستی، به پزشک عمومی مراجعه شود. مهم است که توجه داشته باشید هزینه درمان با توجه به شرایط هر بیمار میتواند متفاوت باشد.

میزان شیوع ژنیکوماستی در آمارها متفاوت ولی نسبتا بالا و حدود 32 تا 42 درصد است. ژنیکوماستی با بزرگ شدن پستان ناشی از ایجاد چربی در سینه متفاوت است. سیستم های طبقه بندی درمانی متعددی ایجاد شده که هدف آن درمان مرحله بندی شده ژنیکوماستی براساس میزان بافت چربی و زیادی پوست است.

پزشک شما پس از انجام معاینات بهترین راه درمانی را به شما توصیه خواهد کرد. ژنیکوماستی ممکن است به علت درد پستان، تورم و ترشح از یک یا هر دو نوک پستان، نیاز به بررسی پزشک داشته باشد.

به علاوه افرادی که پوست اطراف سینه هایشان شُل شده و آویزان است میتوانند از این روش بهره ببرند. این انیمیشن به درجه دوم ژنیکوماستی می پردازد. در ادامه به روشهای خانگی که ممکن است به درمان این عارضه کمک کنند، اشاره میکنیم.

بزرگی سینه آقایان

در این مقاله به موضوع بزرگی سینه آقایان و درمان آن توسط بهترین جراح ژنیکوماستی می پردازیم . خدمات مشاوره قبل از جراحی و پشتیبانی بعد از آن نیز به دست پرسنل متخصص صورت میگیرد. بعد از ترخیص بیمار درن ها (لوله های تخلیه کننده) و پانسمان ها تقریبا پس از یک هفته خارج می شوند.

گزینه های درمان ژنیکوماستی شامل خارج کردن بافت پستانی از راه جراحی ( رزکشن یا اکسیژن جراحی ) ، لیپوساکشن یا ترکیب دو تکنیک می شوند. استروژن ها، آندروژن ها، گونادوتروپین ها، آنتی آندروژن ها (سیپروترون)، وراپامیل، دیلتیازم، نیفیدیپین، سایمیتدین، اسپیرونولاکتون، توکونازول، متوکلوپرامید، دیازپام، فنی توئین، کاپتوپریل، امپرازول، تئوفیلین، مترونیدازول و… داروهایی که توسط فرد مورد سوءاستفاده قرار می گیرد مانند ماری جوانا، هروئین، متادون و آمفتامین ها نیز می تواند باعث ژنیکوماستی شود.

معاینه فیزیکی سینه شامل: – ارزیابی ارجحیت بافت غددی یا چربی که از طریق نیشگون گرفتن سینه (pinch test) مشخص می شود. – میزان افتادگی غددی (پتوز) اضافه بودن پوست – وجود توده یا ندول – ناهنجاری های نوک سینه یا وجود ترشح از آن علاوه بر این در معاینه باید به موارد زیر توجه کرد: بزرگی یا تحلیل رفتن بیضه یا عدم تقارن آن ها، بزرگی تیروئید، بزرگی کبد، ناهنجاری های ریه، توده های شکمی استفاده از تست های غربالگری توصیه نمی شود.

همچنین بررسی های وسیع به ندرت لازم است؛ زیرا تاثیر زیادی بر نحوه درمان ندارد. تست های تشخیصی اضافی با توجه به نتایج شرح حال و معاینه بالینی هر فرد و سن شروع ژنیکوماستی درخواست می شود.

در صورت لزوم، تست های هورمونی تستوسترون استرادیول و دی هیدرواپی آندروسترون، سونوگرافی، سونوگرافی سینه و ماموگرافی (در صورت وجود توده سینه)، تست های تیروئید (در صورت وجود توده در تیروئید) درخواست می شود. در صورت شک به سندرم کلاین فلتر، ارزیابی کروموزومی (بررسی کاریوتایپ) انجام می شود. ارزیابی قبل از عمل بیماران به چه صورت است؟

درجه دوم: با بزرگ و حجیم شدن پستان و آرئول که از بافت اطراف متمایز است، مشخص می شود. درجه چهارم: با بزرگ شدن و حجیم شدن پستان و آرئول که نمای پستان های زنانه را پیدا می کند مشخص می شود. بعد از این مرحله حدود یک هفته زمان احتیاج است تا درد و تورم کاهش پیدا کند و فرد به زندگی عادی بازگردد. اگر بزرگی سینه مردانه به علت مصرف مواد یا دارو باشد چه؟

اگر ادامه یابد، دارو یا عمل جراحی سودمند خواهد بود. این بیماری، مردان را در هر سنی می تواند تحت تاثیر قرار دهد و معمولا بخاطر عوامل ژنتیکی، تغییر هورمون ها، مصرف دارو های خاص و افزایش وزن به وجود می آید. بزرگ و کوچک کردن سینه با عمل سینه، توسط فوق تخصصین جراحی پلاستیک و جراحان پستان انجام می شود و مزایا و عوارض مختص به خود را دارد. عوارض ذکر شده نادر بوده و بروز آن ها به طور مستقیم به مهارت و تجربه جراح و مراقبت های بعد از عمل بستگی دارد.

به طور کلی، بافت سینه ى متورم در طی دو تا سه هفته پس از تولد، از بین می رود. این حالت معمولا چند هفته تا چند ماه بعد از تولد، با بازگشت سطح استروژن به حد طبیعی، خود به خود از بین می رود و به ندرت نیاز به درمان دارد.

معمولا این حالت طی چند ماه تا چند سال از بین می رود. این درمان را هر روز و به مدت چند هفته تکرار کنید. اگر جراح تصمیم به خارج کردن بافت به روش جراحی بگیرد، نوع برش جراحی به شرایط خاصی بستگی دارد.

افزایش استروژن: هرمافرودیسم حقیقی، هیپرپلازی مادرزادی غده فوق کلیه، افزایش آروماتاز محیطی مورد دو: بعضی از علل ژنیکوماستی اکتسابی متابولیک: نارسایی کلیه، نارسایی کبد، سوءتغذیه اندوکرین (غدد درون ریز): هیپوگنادیسم اکتسابی، پرکاری تیروئید، نارسایی هیپوفیز نئوپلاستیک: تومورهای غده فوق کلیه، بیضه، هیپوفیز، تومورهای تولیدکننده HCG، سرطان ریه متفرقه: تروماهای جداری قفسه سینه، آسیب نخاعی، استرس های روحی- روانی، عفونت HIV، زونا ژنیکوماستی فیزیولوژیک به چند گروه تقسیم می شود؟

پاسخ بیمار : بعد از جراحی برای من لوله گذاشتند که خونابه و ترشحات خارج شود. جراحی ژنیکوماستی به عنوان یک جراحی زیبایی که اهمیت آن فراتر از جراحی های زیبایی عادی است، به مراقبت های ویژه ای بعد از عمل نیاز دارد تا تکمیل بهبود بیمار حاصل گردد. منبع.ژنیکوماستی معمولا با فشار روحی و کاهش اعتماد به نفس همراه می باشد.

 

 

جراحی ژنیکوماستی با لیزر
جراحی ژنیکوماستی چیست
جراحی ژنیکوماستی چگونه انجام میشود
جراحی ژنیکوماستی با بیمه
جراحی باز ژنیکوماستی
جراحی بیماری ژنیکوماستی
برای جراحی ژنیکوماستی به چه دکتری مراجعه کنیم
جراح پلاستیک ژنیکوماستی
هزینه جراحی پلاستیک ژنیکوماستی
فوق تخصص جراحی پلاستیک ژنیکوماستی
جراحی ژنیکوماستی تهران
جراحی ژنیکوماستی در تهران
هزینه جراحی ژنیکوماستی تهران
تجربه جراحی ژنیکوماستی
هزینه جراحی ژنیکوماستی چقدر است ؟
چگونگی جراحی ژنیکوماستی
جراح خوب ژنیکوماستی
خطرات جراحی ژنیکوماستی
روش جراحی ژنیکوماستی
روشهای جراحی ژنیکوماستی
جراحی زیبایی ژنیکوماستی
جراح عمومی ژنیکوماستی
عمل جراحی ژنیکوماستی
عوارض جراحی ژنیکوماستی
عمل جراحی ژنیکوماستی اپارات
عمل جراحی ژنیکوماستی با لیزر
عکس جراحی ژنیکوماستی
جراحی ژنیکوماستی فیلم
قیمت جراحی ژنیکوماستی
کلینیک جراحی ژنیکوماستی
گن جراحی ژنیکوماستی
جراحی لیپوماتیک ژنیکوماستی
جراحی ژنیکوماستی مردان
متخصص جراحی ژنیکوماستی
مرکز جراحی ژنیکوماستی
نحوه جراحی ژنیکوماستی
جراحی های ژنیکوماستی
هزینه جراحی ژنیکوماستی
هزینه ی جراحی ژنیکوماستی