غم جان باختن کادر درمانی ایران در مقابله با کرونا را ارج می نهیم

[ad_1]

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، «تدروس ادهانوم قبریسوس» در آستانه روز پزشک با ارسال پیام تصویری خطاب به جامعه پزشکی و کادر درمانی ایران، اظهار داشت: سروران، همکاران گرامی و دوستان، امروز افتخار این را دارم که همراه شما روز ملی پزشک را گرامی بدارم آثار تحسین برانگیز بوعلی سینا که در روز تولدش ایرانیان روز پزشک را گرامی می‌دارند، احتمالاً یکی از اولین اقدامات بی‌شمار ایران برای ترفیع سلامت جهانی و پزشکی مدرن است. سنتی که تا همین امروز نیز زنده و پا برجا است.

وی افزود: در شرایط همه گیری کووید ۱۹، بسیاری از پزشکان ایرانی برای کمک به دنیا با اقداماتی مانند تحقیق و پژوهش و ارتقاء علوم پزشکی (خصوصاً) در شهرهای تهران و شیراز، تلاش کردند، اما در کمال تاسف برخی از پزشکان ایرانی و کارکنان سلامت به این ویروس آلوده و فوت شدند، چرا که نیازهای دیگران را بر خود ترجیح دادند. ما غمی که ایران به خاطر از دست دادن پزشکان، پرستاران و دیگر اعضای حرف پزشکی تجربه کرد را ارج می نهیم. همدردی عمیق خود را برای این ضایعه و تشکر صمیمانه ام را به خاطر این خدمات و فداکاری بزرگ پذیرا باشید.

تدروس اضافه کرد: همچنین از متخصصان بهداشت و درمان به خاطر شهامت، ازخودگذشتگی و تعهدشان متشکرم و از مردم خواهشمندم برای نشان دادن همکاری و حمایتشان از کادر درمان به توصیه‌های بهداشتی عمل کنند. همه افراد در مبارزه با این ویروس و پایان همه گیری نقش دارند.

وی ضمن تشکر از محمدرضا ظفرقندی رئیس کل سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران، گفت: از طرف تمام اعضای سازمان بهداشت جهانی از جمله افرادی که کنار شما در تهران مشغول به کار هستند، فروتنانه از اعطای نشان جهانی سینا سپاسگزارم.

[ad_2]

Source link