فراخوان جشنواره ادبی «فصل همدلی» منتشر شد

[ad_1]

به گزارش ایرنا از اعلام روز دوشنبه فرهنگسرای اندیشه، حافظه تاریخی ملت ایران نشان می‌دهد که هر بار موضوعی سلامت و امنیت جامعه را به نوعی به خطر انداخته، با همبستگی و همدلی بیشتر به مقابله با آن رفته‌اند و اینک در عرصه‌ جهاد سلامت نیز شاهد جلوه‌های فرهنگ حماسه و عشق به فداکاری و ایثار ایرانیان هستیم.

رهبر معظم انقلاب نیز تاکید جدی بر مولفه کمک مومنانه دارند از این رو فرمودند: «خوب است که یک رزمایش گسترده‌ای در کشور به وجود بیاید برای مواسات و همدلی و کمک مؤمنانه به نیازمندان و فقرا که این اگر اتفاق بیفتد، خاطره‌ خوشی را از امسال، در ذهن‌ها خواهد گذاشت».

بر این اساس فرهنگسرای اندیشه قصد دارد طنین همدلی در مقابله با ویروس کرونا که با وجود تمام سختی‌ها و کمبودها همچنان با شدت و حدت تمام در سراسر کشور جریان دارد را در قالب جشنواره ادبی «فصل همدلی» در برگ زرین افتخارآفرینی ایرانیان ثبت کند.

این جشنواره در دو بخش شعر (کلاسیک، نو، ترانه) و داستان (داستان کوتاه، داستانک، خاطره، دلنوشته و وقایع‌نگاری تاریخی-ادبی دوران کرونا) برگزار خواهد شد.

دبیرخانه جشنواره ادبی «فصل همدلی» از علاقه‌مندان به ادبیات داستانی و شعر دعوت می‌کند تا داستان‌ها و اشعار خود را با موضوع محوری همدلی و مواسات و نگاهی به عناوین صلح و آرامش، فرشته‌های زمینی( یاریگران- مدافعان و ایثارگران سلامت)، پایداری و صبر، امید- خودباوری و شکوفایی، اخلاق، معنویت، نیایش و عظمت خالق به این جشنواره ارسال کنند.

براساس این گزارش، مجتبی رحماندوست دبیر علمی جشنواره، سعید بیابانکی دبیر بخش شعر و قاسم علی فراست نیز دبیری بخش داستان را برعهده دارند.

علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند آثار خود را از سراسر ایران تا ۳۰ مهر، با قید مشخصات کامل، شامل نام و نام خانوادگی، سال تولد، کد ملی، میزان تحصیلات و رشته تحصیلی، آدرس محل سکونت به همراه کد پستی، شماره تماس و نشانی به پست الکترونیک [email protected]  یا به نشانی تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، بوستان شهید نیاکی(اندیشه) فرهنگسرای اندیشه ارسال کنند.

اختتامیه جشنواره ادبی «فصل همدلی» یازدهم آبان همزمان با میلاد با سعادت پیامبر اکرم(ص) و آغاز هفته وحدت برگزار و از برگزیدگان با اهدای جوایز نفیس تجلیل می‌شود.

همچنین علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به پایگاه اینترنتی فرهنگسرای اندیشه به نشانی andisheh.farhangsara.ir مراجعه کنند. اطلاعات تکمیلی و سایر شرایط شرکت در جشنواره ادبی فصل همدلی در این پایگاه در دسترس است.

بیماری کرونا از روزهای پایانی بهمن سال ۱۳۹۸ کشور را درگیر کرده و بر اساس اعلام روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون ۳۶۱ هزار و ۱۵۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند، ۳۱۱ هزار و ۳۶۵ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و ۲۰ هزار و ۷۷۶ نفر از مبتلایان جان خود را از دست دادند.

[ad_2]

Source link