فراخوان مسابقه عصر جدید خدمت در کرج

[ad_1]

سرهنگ پاسدار مجید زنجانی به خبرنگار ایرنا گفت: مقام معظم رهبری بر اجرای راهکارهای جدید در جمع آوری کمک های مومنانه تاکید دارند که به همین منظور بر آن شدیم تا ایده های جدید را در خدمت رسانی به مردم جمع آوری کنیم که دراین زمینه  فراخوانی را منتشر کردیم تا گروه های جهادی و تشکل های مردمی ایده های جدید خود را در قالب مسابقه به نام «عصر جدیدخدمت» ارایه دهند.

وی اظهار داشت: هدف از برگزاری این مسابقه جمع آوری ایده های زود بازده و کوچک خدمت رسانی به مردم است که ایده های نو جایزه دریافت می کنند.

زنجانی با بیان اینکه این مسابقه برای نخستین بار در کشور اجرا شده، گفت: عام المنفعه بودن این ایده ها از لحاظ سودآوری مهمترین شاخصه انتخاب ایده های برتر می باشد.

وی با تشریح فرآیند پنجگانه برگزاری این مسابقه، ادامه داد: شرکت کنندگان مسابقه عصر جدید خدمت بعد از فراخوان برای جمع آوری ایده های خدمت رسانی در عرصه های اشتغالزایی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و بنگاه های اقتصادی، کشاورزی و غیره در بستر فضای مجازی ایده های خود را در فرم های اولیه ثبت می کنند.

 فرمانده سپاه امام حسین (ع) شهرستان کرج اظهار داشت: شرکت کنندگان دراین مسابقه با توجه به شرایط کرونایی با استفاده از گوشی همراه ، ایده خود را در قالب  کلیپ سه دقیقه ای تشریح  و به دبیرخانه مسابقه ارسال می کنند.

وی ادامه داد: هیات داوران پس از دریافت آثار و بررسی آن ها در هر رشته، ایده های ناب و گره گشای مشکلات اجتماعی مردم را انتخاب می کنند.

فرمانده سپاه کرج گفت: ۳۰ تا ۵۰ درصد هزینه ی اجرای ایده های انتخاب شده در مرحله اول در منطقه شرق کرج توسط سپاه تامین می شود. در صورتیکه در اجرا، هیات داوران رای مثبت به ایده دهند علاوه بر اینکه هزینه اجرای ایده به طور کامل پرداخت می شود، افراد برتر پنج میلیون تومان هدیه نقدی نیز دریافت می کنند.

زنجانی با بیان اینکه این مسابقه در سه مرحله عید قربان تا عید غدیرخم، دهه اول ماه محرم و دهه پایان ماه صفر اجرا می شود، اظهار داشت: در هر مرحله ۲۴ ایده به عنوان منتخب معرفی می شوند که در مجموع ۷۲ ایده به نیت ۷۲ تن شهدای کربلا برای اجرا انتخاب خواهند شد.

وی تصریح کرد: در اجرای مسابقه عصر جدید خدمت علاوه بر سپاه کرج، بسیج سازندگی، پایگاه های مقاومت بسیج، گروه های مردم نهاد، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، اداره کل ورزش و جوانان، شهرداری نواحی شهرستان کرج و… همکاری دارند.

فراخوان مسابقه عصر جدید خدمت از چهارم مرداد ماه آغاز و علاقه مندان می توانند تا ۲۴ مرداد ماه جاری آثار و ایده های خود را به دبیرخانه مسابقه ارایه دهند.

[ad_2]

Source link