فرماندار باوی: سقوط ۲ جوان از پل عنافچه به درون رودخانه صحت ندارد

[ad_1]

منوچهر ورناصری جمعه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امروز مطالبی در فضای مجازی مبنی بر سقوط ۲ پسر جوان از روی پل شناور دهستان عنافچه به درون رودخانه منتشر شده است که این موضوع صحت ندارد و این ۲ فرد به دلیل شنا کردن درون رودخانه غرق شدند.

وی گفت: در حال حاضر پل شناور دهستان عنافچه هیچگونه مشکلی ندارد و تردد مردم این دهستان از روی آن انجام می‌شود البته تردد خودرو از روی این پل ممنوع است.

فرماندار باوی بیان کرد: ساخت پل ثابت از ۲ ماه گذشته برای جایگزینی این پل آغاز شده و امید است هرچه زودتر ساخت آن پایان یابد.

دهستان عنافچه از توابع شهرستان باوی از طریق یک پل شناور به این شهرستان متصل می شود؛ بین دهستان عنافچه و شهرستان باوی رودخانه کارون جریان دارد، چند ماه گذشته یک سرباز در حین تعمیر این پل درون رودخانه غرق شد.

ساخت پل ثابت برای جایگزین کردن پل شناور آغاز شده است و طبق برنامه تعیین شده باید در مدت زمان ۲ سال ساخت پل پایان یابد.

در آبان ماه سال ۹۷ بخشی از پل شناور دهستان عنافچه به دلیل بارش باران و افزایش ارتفاع رودخانه کارون جدا و غرق و راه ارتباطی بین این دهستان و شهرستان باوی قطع شد و مردم و دانش آموزان با یک قایق در این مسیر تردد می‌کردند.

همچنین در فروردین ماه پارسال به دلیل بارش باران های شدید و افزایش سطح آب رودخانه کارون این پل شناور تخریب و مردم این منطقه برای تردد دچار مشکل شدند.

راه دیگر ارتباط این دهستان با شهرستان باوی مسیر دغاغله در کنار منطقه کیان آباد اهواز است که به دلیل مسافت طولانی مردم این منطقه حاضر به تردد در این مسیر نیستند.  

باوی در سال ۸۹ به شهرستان تبدیل شد که دارای ۲ بخش مرکزی و ویس و مرکز این شهرستان شهر ملاثانی است.

دهستان عنافچه در شهرستان باوی  ۱۲ هزار نفر در ۳۱ روستا زندگی می‌کنند.

[ad_2]

Source link