فرماندار رشت: هموطنان توصیه سفر نکردن را جدی بگیرند

[ad_1]

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی فتح الهی غروب  سه شنبه در جلسه شورای ساماندهی سواحل شهرستان رشت در فرمانداری افزود: یک زمانی از تعطیلات و حضور مسافران استقبال می کردیم اما اکنون با وجود بیماری کرونا و وضعیت قرمز بیماری،  شرایط برای حضور مسافران و گردشگران در شهرستان رشت فراهم نیست.

وی اظهار داشت: از اینکه نمی توانیم پذیرای مسافران در شرایط کرونایی باشیم دلگیر هستیم اما سلامت مردم و حفظ جان آنها بسیار برای ما مهم است لذا از هموطنان خواهش می کنیم که به شهرستان رشت سفر نکنند.

وی در ادامه با اشاره به ظرفیت های خدادادی و طبیعی گیلان و شهرستان رشت در بخش های دریا، طبیعت و جنگل خاطرنشان کرد: می طلبد که برنامه ریزی درست، بهینه و صحیح برای بهره مندی از این ظرفیت ها داشته باشیم.

وی با بیان اینکه آب و هوا و سرسبزی باید درآمد و برکات داشته باشد، اضافه کرد: بیش از ۲۰ کیلومتر سواحل در شهرستان رشت داریم با توجه به دسترس بودن این سواحل استقبال مسافران را داریم که البته حضور مسافران در موضوع سواحل با توجه به بیماری کرونا نسبت به سنوات گذشته متفاوت است.

فرماندار شهرستان رشت ایجاد طرح های سالم سازی مناسب و در شان مردم را جز اولویت ها دانست و خاطر نشان کرد: بهترین سواحل را در شهرستان رشت داریم اما نتوانستیم از آنها برای ایجاد طرح های سالم سازی استفاده کنیم.

رئیس بهداشت شهرستان رشت نیز در این جلسه در سخنانی با یادآوری شیوع و اوج بیماری کرونا در استان گیلان در اسفند ماه سال گذشته و فروردین امسال گفت: در این مرحله توانستیم با همدلی و همیاری بیماری را تا حد زیادی کنترل کنیم.

دکتر جلال برشان افزود: ویروس کرونا خطرناک است تنها راه مقابله با این بیماری رعایت بهداشت فردی و ضرورت توجه به پروتکل های بهداشتی است.

شهرستان رشت در مرکز استان واقع شده که از شمال به دریای خزر و شهرستان انزلی، از جنوب به رودبار، از شرق به سیاهکل، لاهیجان، آستانه اشرفیه و از غرب به شهرستانهای صومعه سرا، فومن و شفت متصل می باشد و دارای یکهزار و  ۴۲۷ کیلومتر مربع وسعت، ۶ بخش، ۷ شهر، ۱۸ دهستان و ۲۹۳ روستا و جمعیت ۹۸۱ هزار و ۴۴۵  نفر که ۶۹۸ هزار  نفر شهری  و  بیش از ۲۲۰ هزار نفر روستایی به عبارت دیگر ۷۶ درصد جمعیت شهری و ۲۴ درصد روستایی است.

[ad_2]

Source link