فرماندار: سردشت از شهرهای پیشرو در مبارزه با کرونا است

[ad_1]

اقصی نخشی‌پور عصر روز شنبه در نشست با اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی سردشت با اشاره به تثبیت وضعیت بیماری کرونا در این شهرستان افزود: در روزهای اخیر بر تعداد افراد مبتلا به بیماری کرونا در این شهرستان افزوده نشده اما مردم باید تا پایان این بیماری در کشور از تجمع پرهیز و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند. 

وی اضافه کرد: سردشت اولین شهر مسکونی قربانی سلاح‌های نامتعارف در جهان است و وجود جانبازان شیمیایی در این شهرستان موجبات بروز نگرانی زیادی در خصوص شیوع بیماری در این شهرستان بود اما با تلاش و همدلی فراگیر بین مردم و مسوولان سبب شد تا سردشت جزو شهرستان‌های پیشرو در مقابله با بیماری کرونا باشد.

وی با قدردانی از اصحاب رسانه این شهرستان در اطلاع رسانی در زمینه مقابله با بپاین بیماری اظهار داشت: رسانه‌ها با تلاش‌هایی که در جهت اطلاع‌رسانی و روشنگری جامعه انجام می‌دهند در واقع نقش سفیران روشنگری را در جامعه ایفا می‌کنند.

فرماندار سردشت با بیان نقش ارزشمند رسانه‌ها در شرایط کنونی در جهت فرهنگ‌سازی و ایجاد همدلی و آرامش جامعه افزود: رسانه‌ها باید در راستای تشریح وضعیت جامعه حرکت کرده و نقدها را به شیوه اصولی مطرح و با درنظر گرفتن تمامی جوانب به انتشار مطالب خود اقدام کنند. 

نخشی‌پور از رسانه‌ها و خبرنگاران به عنوان پل ارتباطی بین مردم و مسوولان یاد کرد و ادامه داد: برای ارتباط بهتر با مردم و شنیدن دغدغه‌های آنها، جلسات ماهیانه‌ای با خبرنگاران برگزار می‌شود تا به همراه شنیدن دغدغه‌های مردم به تبیین اقدامات دولت نیز پرداخته شود.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در مدت شیوع بیماری کرونا در این شهرستان گفت: برنامه گندزدایی شهرها و روستاها، تامین اقلام بهداشتی و درمانی بیمارستان، تشکیل جلسات عمومی و تخصصی با مسولان استانی، تامین اقلام بهداشتی برای جانبازان شیمیایی، ایجاد نقاهتگاه، برقراری بیمارستان صحرایی و ارسال ۱۰ هزار پیامک پیشگیرانه از جمله این اقدامات بود.

وی پیگیری پویش ۲۹۱۴ برای محدودیت مردم و تشویق آنها برای در خانه ماندن، توزیع ۲ هزار بسته کمک پویش همدلی، ایجاد محدودیت‌های شهری برای مقابله با کرونا، قدردانی از کادر درمانی و پرستاران، کمک‌های مومنانه، تشکیل جلسات تنظیم بازار، تولید و توزیع هزار ماسک رایگان، راه‌اندازی چهار پایگاه تب‌سنجی و انسداد ۱۰ مسیر فرعی به منظور جلوگیری از شیوع کرونا در سطح شهرستان را از دیگر اقدامات ستاد کرونا عنوان کرد.

سردشت با ۱۲۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی و هم‌مرز با کشور عراق واقع شده است.

[ad_2]

Source link