فرمانده انتظامی فارس: تولید امنیت با محوریت مردم، راهبرد پلیس هوشمند است

[ad_1]

سردار سرتیپ دوم رهام بخش حبیبی، یکشنبه در آیین معارفه نخستین فرمانده انتظامی شهرستان اوز اظهار داشت: همه مردم از هر قشر، قوم و مذهبی که در نظام جمهوری اسلامی زندگی می‌‍کنند برای نیروی انتظامی در زمینه تامین و احساس امنیت یکسان هستند.

این مقام انتظامی بیان کرد: همگان باید در تولید امنیت سهیم و شریک باشیم و نیروی انتظامی هم بخشی از این پازل هست.

حبیبی، با تاکید بر اینکه همه مردم باید طعم شیرین امنیت را احساس کنند، گفت: دستور صریح رهبر معظم انقلاب، رسالت و راهبرد فرماندهی نیروی انتظامی و دولت جمهوری اسلامی این است که هرگز نباید کمترین نگاه بخشی، منطقه‌ای و هر نوع رفتاری که زمینه ایجاد دوگانگی و یا انحراف از عدالت اجتماعی را معنا بخشد، در درون مجموعه خدوم این نیرو ایجاد شود.

وی اضافه کرد: اگر برخی در گوشه و کنار این مرز و بوم به بعضی از اختلاف‌های منطقه‌ای و یا مذهبی اعم از شیعه و سنی بودن دامن می‌زنند، این افراد دوستدار عزت و سرفرازی این نظام نیستند و بدون شک در خط و مسیر دشمن حرکت می‌کنند.

فرمانده انتظامی فارس، همچنین از همراهی، همدلی و هم‌افزایی مثبت مردم برای ایجاد نظم و امنیت عمومی در جامعه به عنوان یکی از سرمایه‌های ارزشمند و پشتوانه‌های مهم این نیرو، یاد کرد.

حبیبی ادامه داد: پلیس به همان میزان که باید مقتدر، خشن و سختگیرانه در مقابل مفسدان و اشرار ظاهر شود باید در نهایت ادب، ظرافت و رافت با مردم برخورد کند.

فرماندار شهرستان اوز نیز در این آیین بیان کرد: نیروی انتظامی تنها نهادی است که مردم تلاش‌ها و فداکاری‌هایش را برای تامین نظم و امنیت در شهرها، روستاها و هر نقطه‌ای از جامعه حتی در دورترین و محروم‌ترین نقاط، مشاهده می‌کنند.

علی اصغر علی پور افزود: بدون شک اقتدار و آبروی نیروی انتظامی، آبروی نظام جمهوری اسلامی است و هر کسی در هر مقام، مسوولیت و جایگاهی که هست مدیون فداکاری‌ها و جانفشانی‌های پلیس امنیت ساز است.

وی اظهار داشت، بار اصلی مقابله و مواجه با جریان و باندهای مواد مخدر و سوداگران مرگ و یا مبارزه با هر نوع شرارت‌ و ایجاد ناامنی در هر منطقه‌ای در وهله نخست بر دوش نیروی انتظامی است

و این نیرو تا کنون در این راه شهدای زیادی تقدیم نظام و انقلاب کرده است.

علی پور ادامه داد: امروزه عزت و آبروی نظام جمهوری اسلامی، مرهون ازخودگذشتگی های سربازان بی ادعای نظام در نیروی انتظامی، نهادهای امنیتی، اطلاعاتی و نظامی است.

وی گفت: نیروی انتظامی باید به همان میزان که با اقتدار و خشن در مقابل افراد شرور، مفسدان و برهم زنندگان نظم برخورد می‌کند در مواجهه با مردم نیز با رافت اسلامی با آنان رفتار و مایه دلگرمی برای آنان باشد که این مهم هم اینک در نظام جمهوری اسلامی و در وجود این نیروی مقتدر و مردم محور، مشهود است.

مدیر مجتمع علوم دینی شهرستان اوز نیز در این آیین با اشاره به آیات و روایاتی در مورد اهمیت امنیت و سلامت در جامعه به عنوان ارزشمندترین نعمت‌ها گفت: باید قدر این نعمت ‌و عاملان و متولیان در تولید این احساس امنیت در جمهوری اسلامی را بیش از پیش دانست.

شیخ محمد صالح انصاری ادامه داد: ایران اسلامی هم اینک یکی از مقتدرترین و امن‌ترین کشورها در منطقه و حتی جهان است که این مهم در سایه جانفشانی‌ها و فداکاری‌های نیروی‌های خدوم در نهادهای مختلف امنیتی و انتظامی محقق شده است.

در ادامه این آیین، سرهنگ دوم هادی محمدیان به ‌عنوان نخستین فرمانده انتظامی شهرستان اوز معرفی شد.

شهرستان اوز که دارای ۲ بخش مرکزی و بید شهر است، در فاصله ۳۴۵ کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.

[ad_2]

Source link