فرهنگ انفاق و محرومیت زدایی باید در جامعه نهادینه شود

[ad_1]

هدایت ا… جمالی پور روز چهارشنبه در دیدار مدیرکل کمیته امداد استان قزوین افزود: خدمت به نیازمندان و محرومان یک کار مهم و اساسی در جامعه است چرا که این امر برخواسته از فطرت انسانی و ایمانی است.

وی یادآورشد : کمک به دیگران امری پسندیده است که ریشه در فطرت انسانی دارد از این رو همه انسان ها برای کمک به یکدیگر به اشکال مختلف تلاش می کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین نیز در این دیدار گفت: لازمه فقرزدایی و محرومیت زدایی کار جمعی و مردمی است چراکه مردم در هر کاری که وارد شده اند، موفقیت حاصل شده است.

مهرعلی حق گویان افزود: رسیدگی به محرومان و نیازمندان تنها با مشارکت جمعی اقشار مختلف مردم محقق می شود چراکه با حضور مردم برکت الهی نیز نصیب جامعه خواهد شد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر کارکنان برخی ادارات استان قزوین در کمک به نیازمندان با جدیت وارد شده اند و ارقام حتی اندک و براساس میزان اعلامی کارکنانشان به صورت کسر از حقوق اِعمال می کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت : این ارقام اگرچه در ظاهر اندک هستند ولی وقتی جمع می شوند در کنار هم به رقمی قابل توجه تبدیل شده و می توانند گره ای از زندگی نیازمندان بازکنند.

وی اعلام کرد: با همین کمک های کوچک خانواده های نیازمند صاحب یخچال، کولر، فرش و … شده و یا خانواده چشم انتظار برای تهیه جهیزیه، دخترش را به خانه بخت می فرستد.    

حق گویان یادآورشد: کمک های این چنینی اقدام موقتی است ولی آنچه در خدمات و کمک های این نهاد مورد توجه جدی است، توانمندسازی محرومان است چراکه می خواهیم با ایجاد اشتغال، مددجو عزت نفس و کرامت پیدا می کند.

[ad_2]

Source link