فرهنگ کار در کرمانشاه باید تقویت شود

[ad_1]

محمد رشیدی روز پنجشنبه در دیدار با جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های استان که در سرسرای دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد، افزود:­ جوانان باید بدانند که دولت ظرفیت استخدام نیروی جدید را ندارد و هم اکنون سالانه ۶۰۰ هزار میلیارد تومان حقوق کارکنان را پرداخت می‌کند و نمایندگان مجلس هم باید دولت را یاری کنند تا بیش از این بزرگتر نشود.

خصوصی‌سازی تنها راه نجات کشور است

وی خصوصی‌سازی را مبنا و تنها راه نجات کشور دانست و افزود: خصوصی‌سازی باید طوری باشد که مدیریت آن در اختیار مردم قرار بگیرد و از رانت و حقوق‌های نجومی جلوگیری کند تا جوانان هم با ارایه طرح‌های تولیدی و حضور در استارتاپ ها موجب ایجاد بنگاه‌های پرسود شوند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت‌های کشاورزی، دامپروری، شیلات و عشایر کرمانشاه گفت: این استان مقام اول تولیدات کشاورزی در کشور را دارد و امروز دغدغه کرمانشاه حوزه کشاورزی است که باید مورد تحقیق و پژوهش کارشناسان مربوطه قرار بگیرد.

باید جوانان را رشد دهیم

رشیدی در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان در خصوص استفاده از مدیران غیربومی در کرمانشاه گفت: باید جوانان این منطقه را آنقدر رشد دهیم تا دیده شوند و در پست‌های مختلف از آنها استفاده شود چون مدیری که از استان دیگر وارد می‌شود برای تسلط به مسائل جغرافیا، شناسایی ظرفیت‌ها و ارتباط‌ گرفتن با بدنه مدیران استان زمان زیادی را هدر می‌دهد.

وی، مهره‌چینی توسط هر نماینده‌ای را کاملا غیرقانونی دانست و گفت: مهره‌چینی مانع مطالبه‌گری نماینده مجلس است اما ما از ابزار نظارت خود استفاده می‌کنیم و با انتصاب مدیران ناپاک کاملا مخالفیم.

امروز جوانان از خرید مسکن ناامید شده‌اند

منتخب مردم کرمانشاه در مجلس یازدهم در خصوص ویژگی مدیران اجرایی هم اظهار داشت: ۴۰ سال از انقلاب گذشته است و هنوز ۳۰ روستا در دهستان عثمانوند آب شرب ندارند و حل این مشکلات نیازمند مدیران قوی، متخصص و باانگیزه است که شبانه روز برای مردم کار کنند.

رشیدی در خصوص مرگ آسیه پناهی هم گفت: در این مورد هم از وزیر راه و شهرسازی سوال پرسیدم که چرا فکری برای حاشیه‌نشینی نکردید تا شاهد این دست اتفاقات نباشیم؛ امروز جوانان از اجاره کردن مسکن هم ناامید شدند و خرید مسکن هم برای آنها آرزوی محالی شده است.

مشکلات از دید دانشجویان

در ابتدای این جلسه چند تن از دانشجویان مهمترین مسایل و مشکلات استان را با محمد رشیدی مطرح کردند.

محسن یوسفوند، ظرفیت های بخش کشاوری کرمانشاه را برشمرد و گفت: یک میلیون هکتار اراضی زراعی ، ۴۰۰ میلی متر بارش سالیانه ، خاک حاصلخیز، آب و هوای چهار فصل و تولیدات باغی از مهمترین ظرفیت‌های استان است که متاسفانه مغفول واقع شده است.

وی افزود: با توجه به این همه پتانسیل در بخش کشاورزی اما در بخش صنایع تبدیلی که می‌تواند اشتغال‌زایی بسیاری را در استان ایجاد کند بسیار ضعیف هستیم و برنامه‌ای برای این حوزه نداریم.

بابک محمدی هم در این جلسه حل مشکل بیکاری در استان را زمان‌بر دانست و گفت: برای تقویت فرهنگ کار در کرمانشاه ابتدا باید سیستم آموزشی ما وارد عمل شود تا این فرهنگ و مهارت‌های زندگی را به نوجوانان آموزش دهد و به دنبال کار دولتی و مغازه‌داری و سایر شغل‌های کاذب نباشند.

محمدرضا مرادی هم با اشاره به ۱۴ چالش اجتماعی مانند طلاق ، اعتیاد ، بیکاری ، فقر و غیره گفت: استان کرمانشاه در هشت مورد از ۱۴ مورد مشکل دارد که بسیار نگران‌کننده است.

وی با اشاره به سخنان امام راحل مبنی بر اینکه مسوولان نباید از قشر مرفه جامعه باشند، گفت: شهید رجایی گفت که من هیات دولتم را از میدان شهدا به پایین انتخاب می‌کنم تا وزیران درد و رنج مردم را بهتر درک کنند و این باید الگوی مدیران ما باشد.

مشکلات اقتصادی و معیشتی ، اشتغال جوانان ، شفافیت‌ آرا ، توجه به مشکلات اجتماعی و فرهنگی ، توجه به حوزه ورزش استان ، حاشیه‌نشینی ، شایسته‌سالاری ، عدالت در دستگاه قضایی ، توجه به حوزه آموزش ، توجه به ظرفیت‌های گردشگری و کشاورزی استان و اتحاد مجمع نمایندگان برای حل مشکلات کرمانشاه از مهمترین دغدغه‌های دانشجویان در این جلسه بود.

دیدار محمد رشیدی نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با دانشجویان استان

[ad_2]

Source link