قطعه‌سازان ۳۲ هزار میلیارد تومان از خودروسازان مطالبه دارند

[ad_1]

ابراهیم احمدی روز پنجشنبه در حاشیه رونمایی از قطعات جدید خودرو با حضور معاون وزیر صنعت معدن و تجارت در منطقه صنعتی دولت آباد اصفهان اظهار داشت: ۱۴ هزار میلیارد تومان از مطالبات قطعه سازان معوق است که بیشتر از ۱۲۰ روز از زمان آن گذشته است.

به گفته وی هشت میلیارد تومان این مطالبات چک و خرید دیون ( وام که ادای آن را مدت معین باشد) است.

وی افزود: بزرگترین چالش قطعه سازان عدم نقدینگی و دستوری بودن قیمت خودرو است .

رییس انجمن قطعه سازان استان اصفهان ادامه داد: خودرو در زمان حاضر به قیمت واقعی به فروش نمی رسد و خودروسازان هم نمی توانند مطالبات قطعه سازان را پرداخت کنند و به همین دلیل در سرمایه گذاری دچار مشکل می شوند.

وی بیان کرد: مشکلات ارز، بالا رفتن قیمت مواد اولیه فولاد، آلومینیوم، مس و پلی آمیدها و هزینه های جانبی از دیگر مشکلات قطعه سازان محسوب می شود.

احمدی تصریح کرد: در صورتیکه قیمت خودرو درست و واقعی شود، مشکل قطعه سازان هم حل خواهد شد. 

وی گفت: بیش از ۲۰ میلیارد تومان برای راه اندازی این مجموعه اطلس پمپ سرمایه گذاری شد و برای ۵۰۰ نفر بصورت مستقیم و یک هزار و ۲۰۰ نفر بصورت غیر مستقیم اشتغالزایی شده است.

احمدی اظهارداشت: برای تولید این قطعات جدید خودرو نزدیک ۲ سال کار شده و کار اصلی در سال ۹۸ انجام شد و آزمایشهای دوام ایران خودرو و سایپا انجام شده است.

رییس انجمن قطعه سازان استان اصفهان بیان کرد: ظرفیت تولید این شرکت روزانه حدود ۶۰۰ تا ۸۰۰ قطعه است که بعضی از آنها امروز با حضور معاون وزیر صنعت رونمایی شد و برخی به تولید انبوه رسیده است.

قطعات موتور جدید خودرو کا ۱۳۲، انواع اویل پمپ ، قطعات توربو شارژ و قطعات پمپ هیدرولیک فرمان از جمله مواردی بود که امروز از آنها  در شهرک صنعتی دولت آباد اصفهان رونمایی شد.

[ad_2]

Source link