قیمت نهال گردو ایرانی و خارجی در زمستان 1400 چند؟

قیمت نهال گردو ایرانی و خارجی در زمستان 1400 چند؟

انتخاب و خرید نهال باکیفیت و قیمت مناسب یکی از اولین اقداماتی است که هر باغداری باید انجام دهد. شاید این مرحله یکی از سخت‌ترین و حساس‌ترین مراحل در زمان احداث باغ باشد چراکه میزان باردهی درخت و سود نهایی به این مرحله وابسته است. قیمت انواع نهال گردو باتوجه به نوع نهال متفاوت است و قبل از خرید باید با حدود قیمتی آن‌ها آشنا باشید تا در دام سودجویان گرفتار نشوید.

در ادامه به معرفی بهترین انواع نهال گردو ایرانی و خارجی در زمستان 1400 می پردازیم و با بررسی قیمت آن‌ها می‌توانید انتخابی آگاهانه داشته باشید. در انتها با روش های اصولی برای تشخیص نهال ناسالم از سالم آشنا خواهید شد تا بتوانید یک نهال گردو سالم را تشخیص دهید.

برترین انواع نهال گردو ایرانی و خارجی همراه با قیمت

در ادامه به معرفی 9 نهال گردو برتر و پرفروش در سال 1400 می‌پردازیم که می توانید با توجه به موقعیت جغرافیایی زمین خود یکی از آن ها را که بیشترین سازگاری را با منطقه شما دارد، انتخاب کنید. قیمت انواع نهال گردو در سال 1400 برای هر نهال گردو مشخص شده است.

نهال گردو ارغوان کانادایی تیپ 9

رقم تیپ ۹ گردوی ژنوتیپ کانادایی، اولین بار در ایران توسط مهندس رسول بابایی به روش بذری اصلاح شده زیر کشت قرار گرفته است. ویژگی‌های متمایز این نهال گردو باعث شده تا به‌عنوان یکی از اولین انتخاب‌های باغداران قرار بگیرد.
نهال گردو کانادایی بسیار پربار و باردهی آن از همان سال اول است و به‌مرور میزان باردهی آن بیشتر می‌شود
. نهال گردو ژنوتیپ کانادایی تیپ 9 ازنظر باردهی جانبی صد در صد است و۲ برابر چندلر و فرنور تناژ دارد.

گردو کانادایی ارغوان تیپ ۹ مختص مناطق معتدل و سردسیری کوهستانی است. مقاومت تیپ ۹ در اثر سرما بیشتر از چندلر و فرنور است. یکی از ویژگی‌های برتر نهال گردو کانادایی مقاومت بالا نسبت به آفتاب سوختگی و آفت کنه خاکی گردو است.

قیمت نهال گردو کانادایی تیپ 9 در حدود 150.000 تومان در بازار خریدوفروش می‌شود.

نهال گردو ژنوتیپ برتر

نهال گردو ژنوتیپ ارغوان یک پیشنهاد ویژه برای افرادی است که قصد خرید نهال گردو در مناطقی با ارتفاع 0 تا 2500 متر فاصله از سطح دریا را دارند. مغز گردو ژنوتیپ درشت و سفیدرنگ است و درصد مغز آن 65% است.

قیمت نهال گردو ژنوتیپ ارغوان تیپ 7 در حدود 150.000 تومان است.

لازم به ذکر است که گردو ارغوان کانادایی تیپ ۹ و گردو ژنوتیپ تیپ ۷ با شرایط آب و هوایی ایران بیشترین سازگاری را دارند زیرا دارای این ویژگی‌ها هستند:

·         دیربرگده

·         خودگرده افشان

·         زود خزان در پاییز

نهال گردو چندلر پیوندی

درخت گردو چندلر یک درخت نسبتاً نیرومند و نیمه قائم است. گردو چندلر دارای طعمی ملایم و دلپذیر است. اندازه گردو چندلر بزرگ، صاف و بیضی شکل است و دارای پوستی نازک است.

قیمت نهال گردو چندلر پیوندی در سال 1400 در حدود 250.000 تومان است.

نهال گردو فرنور پیوندی

گردوی فرنور در اصل متعلق به کشور فرانسه بوده و یکی از جدیدترین درختان پیوندی در کشور است. گردو فرنور شکل گرد زیبایی داشته و پوست آن کاغذی است به‌صورتی که به‌راحتی قابل کنده شدن است.
مهم‌ترین ویژگی گردوی فرنور مغز آن است که به رنگ روشن و فاقد هرگونه تیرگی است. فاصله کاشت نهال گردوی فرنور ۷×۵ یا ۶×۶ متر است.

قیمت نهال گردو فرنور پیوندی در حدود 250.000 تومان است.

نهال گردو تویسرکان

نهال گردو تویسرکان از بهترین ارقام گردوی ایرانی است که در منطقه‌ی تویسرکان می‌روید. این منطقه شرایط آب‌وهوایی مناسبی برای کشت و پرورش گردو دارد. نهال گردو تویسرکان دیرگل و مقرون به صرفه است.

نهال گردو تویسرکان باقیمت 120.000 تا 150.000 تومان در بازار خریدوفروش می‌شود.

نهال گردو خوشه‌ای

کاشت نهال گردو خوشه‌ای برای مناطق معتدل و سردسیری مناسب است. گردو خوشه‌ای در هر خوشه خود ۵ الی ۲۵ گردو را جای می‌دهد و همچنین در دسته گیاهانی است که در بعضی شرایط زودبازده و در برخی شرایط آب‌وهوایی دیگر دیربازده می‌شود.
نهال گردو خوشه‌ای پاکوتاه است و باردهی جانبی و چربی این گردو بیشتر از گردوهای دیگر است
.

قیمت نهال گردو خوشه ای در حدود 150.000 تومان است.

نهال گردو اسرائیلی

نهال گردو اسرائیلی جزو ارقام اقتصادی است و میوه‌های آن به‌صورت خوشه‌ای رشد می‌کنند. این نهال از سال دوم شروع به باردهی می کند و هرساله به میزان باردهی آن اضافه می شود.

قیمت نهال گردو اسرائیلی امسال در حدود 150.000 تومان است.

نهال گردو توسرخ

نهال گردو توسرخ یکی از انواع نهال گردو خاص و منحصربه‌فرد است که جزو گیاهان دیر گل است.  این نهال گردو برای مناطق سردسیری و معتدل مناسب است و جزو نهال‌های گردو لاکچری و گران‌قیمت است که در فروشگاه‌های آنلاین و یا فروشگاه‌های خاص موجود است. مغز قرمزرنگ آن تجربه متفاوتی از گردو را برای مصرف‌کننده به ارمغان می‌آورد.

قیمت نهال گردو توسرخ در حدود 350.000 تومان در سال 1400 خریدوفروش می‌شود.

نهال گردو پکان

نهال گردو پکان یکی از بهترین انواع نهال‌ گردو برای مناطق گرمسیر است که قابلیت رشد در مناطق سردسیر را ندارد. مغز گردو پکان بسیار چرب و خوش طعم است و بیشتر وزن آن را (در حدود 90%) مغز گردو تشکیل می دهد.

نهال گردو پکان باقیمت 350.000 تومان در بازار خریدوفروش می‌شود.

نهال گردو خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

در هر حرفه‌ای سودجویانی وجود دارند که فقط به دنبال منافع خود و کسب سود بیشتر هستند. در این میان افرادی هستند که نهال‌های ناسالم را جایگزین نهال‌های سالم می‌کنند و به مشتری می‌فروشند. به همین منظور باید با ویژگی‌های یک نهال سالم آشنایی داشته باشید تا بتوانید نهال گردو ناسالم را از سالم تشخیص دهید.

·         ریشه نهال باید مرطوب باشد و خشک نباشد.

·         رنگ ریشه‌ها نباید تیره باشد.

·         تنه نهال گردو باید سبزرنگ و قد کشیده باشد.

·         نهال گردو باید عاری از هرگونه آلودگی و آفات باشد.

·         نهال گردویی را انتخاب کنید که ضمانت بازگشت نهال داشته باشد.

·         نهال گردو باید دارای شناسنامه باشد.

خرید نهال گردو از بهترین نهالستان ایران

برای خرید نهال گردو می توانید به سایت www.nahalarghavan.com مراجعه کنید و انواع نهال را همراه با شناسنامه و ضمانت بازگشت نهال خریداری کنید. یکی از بهترین و معتبرترین مراکز فروش نهال گردو، نهالستان ارغوان نهال است که اقدام به آماده‌سازی و فروش نهال در سرتاسر کشور می‌نماید.

برای احداث باغ گردو لازم است تا با انواع نهال گردو، نحوه کاشت و برداشت صحیح، نحوه آبیاری و … آشنایی کامل داشته باشید. نهالستان ارغوان نهال مهندس رسول بابایی علاوه بر فروش بهترین ارقام نهال گردو ایرانی و خارجی به‌صورت آنلاین و حضوری، مشاوره‌های رایگان در زمینه شرایط محیطی برای باغداران و افرادی که به دنبال خرید نهال گردو هستند، ارائه می‌دهد.

اگر به تازگی شروع به احداث باغ گردو کرده‌اید، پیشنهاد ما به شما دو نمونه نهال گردو ارغوان کانادایی تیپ 9 و نهال گردو ژنوتیپ تیپ 7 است که دیربرگده، خودگرده افشان، زود خزان در پاییز، مقاومت بالا نسبت به آفات و بیماری‌ها و باردهی بسیار بالا است.

باغداران محترم جهت آگاهی از شرایط و تسهیلات خرید نهال گردو می‌توانند با واحد فروش نهالستان ارغوان نهال تماس بگیرند. 09141836535