قیمت و خرید سیر سیاه برای دیابت |فروشگاه من و تو خرید

از سیر سیاه به عنوان چاشنی برای پیتزا استفاده کنید. این ممکن است مانند نوع دیگری از سیر معمولی اصلاح شده و رشد یافته باشد ، اما متعجب خواهید شد اگر بدانید که این همان سیری است که برای پخت و پز روزمره استفاده می کنید ، اما با یک چرخش تخمیر در دمای مختلف ، آن را به یک منبع تغذیه ای تبدیل می کند. سیر سیاه در اصل همان سیر خام است که تحت شرایط کنترل شده با درجه حرارت بالا و رطوبت زیاد برای چند هفته تخمیر شده و به سیر سیاه تبدیل می شود. سیر سیاه نوشکام از فرآیند تخمیر سیر سفید تحت دما و رطوبت کنترل شده و بدون هیچ گونه مواد شیمیایی و صنعتی به دست می آید که در این فرآیند آنتی اکسیدان ان چند برابر میشود.سیر سیاه به دست آمده طعمی غنی و بافتی نرم و شکلاتی داشته و مزه ای دلپذیر و ترش و شیرین دارد در این فرآیند تولید این محصول،بوی سیر از بین رفته و این ماده غذایی سودمند را برای استفاده روزمره مناسب مینماید.این سیر نرم و ژله ای و خوش طعم را میتوانید با غذا یا با نان میل کنید. همانطور که در بخش قبلی اشاره کردیم، کیفیت سیرسیاه از جمله فعالیت زیستی و بافت آن به دما در هنگام پردازش حرارتی بستگی دارد.

باید توجه داشت که فقط دما موثر نیست و خواص سیرسیاه تحت تاثیر عواملی دیگری مثل رطوبت هم هست. هم چنین مضمضه ی آب جوشانده سیاه دانه با سرکه جهت درد دندان که به علت سردی باشد مفید است . پس سیر سیاه دیابت و امراض ناشی از آن را درمان خواهد کرد و می تواند برای جلوگیری از ابتلا به آنها نیز بسیار مفید واقع شود. در پایان این فرآیند، رنگ سیر تیره و برخی ترکیبات مفید موجود در آن افزایش می یابد. پیشنهاد می شود به علت انرژی خیلی بالا سیر سیاه را 2 تا 4 ساعت قبل از خواب مصرف نکنید زیرا احتمال تداخل در خواب وجود دارد. قبل از صبحانه یکی ا بهترین زمان های مصرف سیر سیاه است. اگر قبل از ورزش بخورید ، می توانید چربی بدن خود را بیشتر بسوزانید. جای تعجب نیست که رنگ این نوع سیر چشم نواز نیست ، اما مزایای آن شما را مخلوط سیر و سیاه دانه متحیر می کند! شرایط نگهداری: در جای خشک و خنک نگهداری شود. ولی امروزه ماشین آلات گوناگونی برای این کار در دسترس هست .

افرادی که از کم آبی رنج می برند می توانند از آن برای ادرار کردن استفاده کنند. یکی از خواص سیر و سیر سیاه ادرار آور بودن آن می باشد. مصرف سیر سیاه همان اثر سیر سفید بر کاهش وزن از طریق افزایش سوخت و ساز بدن و کاهش چربی های مضر در خون – بدون مزه و بوی تند سیر سفید – را به همراه دارد. سیر سیاه در واقع همان سیر سفید است که طی فرایندی آن را تخمیر کرده اند، سیر سفید پس از تخمیر به سیر سیاه تبدیل می شود و همین امر موجب شده است تا خواص سیر سیاه چند برابر خواص سیر سفید باشد و در درمان بسیاری از بیماری ها کاربرد داشته باشد. در طول این پروسه، سیر را در حدود 60 تا 90 روز در دمای معینی که حدودا بین 60 تا 70 درجه می باشد حرارت می دهند. تاثیر سیر سیاه بر لاغری یکی از شگفت انگیزترین و پرطرفدارترین دلایل ایجاد محبوبیت این خوراکی در جمعیت مصرف کنندگان، به ویژه بانوان بوده. سیر سیاه یکی از خوراکی های سنتی در کشورهای آسیایی به خصوص ژاپن، تایلند و کره به شمار می آید.

افزودن سیر سیاه به عنوان طعم دهنده سالاد، خوراکی های گیاهی، سس های گیاهی و سایر غذاهای رژیمی کاملا مجاز بوده و منع مصرفی نخواهد داشت. سیر سیاه یکی از ترکیبات گیاهی شگفت انگیز با خواص درمانی معجزه آسا و ارزش غذایی بسیار زیاد است. سیر سیاه به دلیل دارا بودن بافت منحصر به فرد و فواید سلامتی در کشورهای پان آسیا بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از راه ها به منظور درمان و همچنین جلوگیری از پیشرفت بیماری پیسی، استفاده از این سیر پرخاصیت و فوق العاده است که در طب سنتی در کشورهای آسیای جنوب شرقی و امروزه در کشور ما، مورد استفاده قرار می گیرد. جاده سیاهکل در فاصله 322 کیلومتری تهران قرار دارد. در اینجا خلاصه ای از چگونگی ایجاد این نوع سیر و چرا خوردن سیر خام می تواند برای سلامتی شما معجزه کند. یکی از مهمترین خواصی که سیر سیاه دکتر بیز برای شما دارد این است که می تواند به عملکرد دستگاه گوارش شما کمک کند.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد ترکیب سیر و سیاه دانه لطفا از صفحه ما بخواهید.