مادورو برای گفت‌وگو با ترامپ اعلام آمادگی کرد 

[ad_1]

نیکلاس مادورو به خبرگزاری دولتی (AVN) ونزوئلا گفت: من آماده‌ام تا با احترام با رییس جمهوری دونالد ترامپ صحبت کنم. 

مادورو اشاره‌ای به سخنان اخیر ترامپ در مورد نحوه گفت‌وگو با وی نکرد، اما گفت که به همان روشی که من با (جو) بایدن صحبت کردم، می‌توانم با ترامپ صحبت کنم. 

مادورو در سال ۲۰۱۵ با بایدن زمانی‌که که معاون باراک اوباما رییس جمهوری پیشین آمریکا بود دیدار داشته است. 

رییس جمهوری آمریکا روز دوشنبه پیش از اعلام آمادگی مادورو برای گفت‌وگو وعده داد که هرگز با رییس جمهوری ونزوئلا دیدار نخواهد کرد، مگر آنکه فقط در مورد برکناری وی صحبت شود. 

ترامپ در پیامی توییتری نوشت: برخلاف چپ رادیکال، من همیشه در مقابل سوسیالیسم و در کنار مردم ونزوئلا خواهم ایستاد. 

به نوشته ترامپ، دولت من همیشه در کنار آزادی و در مقابل رژیم ستمگر مادورو ایستاده است! من فقط با مادورو ملاقات می‌کنم تا در مورد یک موضوع بحث کنیم: خروج صلح آمیز از قدرت! 

تارنمای آکسیوس بامداد دوشنبه نوشت که ترامپ در گفت‌وگو با «جاناتان سوان» خبرنگار این تارنما گفته است که نظرش درباره «خوان گوایدو» رهبر مخالفان دولت در ونزوئلا که واشنگتن او را رییس جمهوری قانونی این کشور می‌داند، تغییر کرده است. 

ترامپ با اعلام آمادگی برای دیدار با مادورو رییس جمهوری ونزوئلا، گفت: احتمالا در این باره فکر می‌کنم … مادورو علاقه‌مند به دیدار است و من هرگز با ملاقات مخالفت نمی‌کنم … آدم در دیدار رودررو کمتر می‌بازد. 

به گفته سوان، رییس جمهوری آمریکا همچنین با بی‌اعتمادی از گوایدو صحبت کرد و در پاسخ به اینکه آیا از اقدامش درباره او پشیمان شده، گفت: به شکل خاص نه. من می‌توانستم با آن یا بدون آن سر کنم، اما به شدت با آنچه در ونزوئلا می‌گذشت، مخالف بودم. 

ترامپ همچنین اذعان داشت زمانی که حمایت خود را از گوایدو اعلام و او را به عنوان رییس جمهوری ونزوئلا شناسایی کرد، لزوما موافق او نبوده و به طور کلی این اقدام از نظر او چندان هم معنادار نبوده است. 
 

[ad_2]

Source link